Naucz się pstrykać fotki

Już niedługo trójmiejscy studenci będą mieli okazję nauczyć się sztuki fotografowania od profesjonalistów. 12 marca rusza Pstrykaliada – cykl warsztatów i wykładów, które towarzyszyły będą XV Ogólnopolskiemu Konkursowi Fotografii Studenckiej.

 

Co roku wydarzenie to jest nie tylko dobrą zabawą, ale również doskonałą okazją by podszkolić zdobyte do tej pory umiejętności. Organizatorom umożliwia odkrycie nowych talentów, a ukrytym do tej pory talentom – ujawnienie się i rozwój. Warsztaty, w których będzie można wziąć udział dotyczą m.in. fotografii ślubnej i sportowej oraz pstrykania zdjęć w plenerze. Wykłady obejmą tematykę fotografii prasowej, dokumentalnej, reportażowej oraz specyfiki fotografii blogowej. Cały program Pstrykaliady znajdziecie na stronie Niezależnego Zrzeszenia Studentów UG – organizatora imprezy.


Wraz z Pstrykaliadą odbędzie się piętnasty już Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Dialog. Konkursowe zmagania podzielone zostały na trzy kategorie: Mowa ciała – obejmuje ona portrety, Na styku kultur – do tej kategorii kwalifikują się reportaże oraz W chaosie/spokoju – czyli cityscape. Jedna osoba może przesłać maksymalnie 6 zdjęć, z tym, że nie więcej niż 3 na jedną kategorię.


Fotografie można przesyłać do 20 marca, za pomocą strony: www.okfs.art.pl. Znajdziecie tam również informacje dotyczące formalnych wymagań, jakie muszą spełniać nadsyłane zdjęcia. Organizatorzy przewidzieli także nagrody na etapie regionalnym, dlatego kopie zdjęć warto przesyłać także na adres: okfs@nzsug.pl. Gala Regionalna OKFS odbędzie się 5 kwietnia w Gdańsku, natomiast Gala Ogólnopolska – 26 kwietnia w Warszawie.


Jeśli macie dodatkowe pytania wyślijcie je na adres: okfs@nzsug.pl bądź skontaktujcie się z koordynatorką konkursu – Magdaleną Siwerską (m.siwerska@nzsug.pl).

 


Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

 

Foto: Anna Rydzy

Projekt i wykonanie: Mehowmy