Naucz się matmy z filmów

Matematyka, to dla większości uczniów przedmiot, który sprawia wiele problemów. Jednak w tym roku szkolnym, może być zupełnie inaczej, a wszystkie zadania okażą się proste jak bułka z masłem.

 

Wszystko za sprawą portalu e-zadania.pl, którego twórcą jest nauczyciel z Chmielnika, który stworzył nietypową pomoc naukową – filmy. Na nich nagrał, jak rozwiązywać zadania, z wszystkich działów matematyki na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Obecnie dostępnych jest już ponad tysiąc filmików. Portal przydatny jest nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, którzy mogą odsyłać tam słabszych uczniów. Zawarte w materiałach wskazówki uczą i wskazują kierunek myślenia, a nie są gotowym rozwiązaniem zadania domowego.

 

Korzystanie z zasobów serwisu jest banalnie proste. Wystarczy wejść na www.e-zadania.pl i z prawej strony wybrać rodzaj zadań, z którym mamy problem. Najlepiej spróbować rozwiązać zadanie samemu, a w razie kłopotów, krok po kroku prześledzić sposób rozwiązywania na filmie. Wszystkie ćwiczenia są komentowane przez lektora, który wyjaśnia tok rozumowania. Dużym plusem jest to, że filmik można odtwarzać nieskończoną ilość razy!

 

W serwisie nie trzeba się logować, by korzystać z dostępnych tam materiałów. Jednak użytkownicy, którzy się na to zdecydują, dostają również dostęp do dodatkowych materiałów, na przykład testów sprawdzających czy definicji oraz  mogą śledzić swoje postępy w nauce.

 

W planach jest rozbudowa portalu i uzupełnienie treści edukacyjnych o inne przedmioty np. chemię czy fizykę. Nauczyciel – Wiesław Ziaja za stworzenie portalu został wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie MEDEA Awards 2011, który wspiera innowacyjność i promuje wykorzystywanie współczesnych mediów do celów edukacyjnych.

 

Ola

 

Foto: Filosofias filosoficas

Projekt i wykonanie: Mehowmy