Nastoletnim mamom będzie łatwiej dzięki AXA. Granty V edycji programu „Wspieramy mamy” rozdane.

Zakończył się nabór do V edycji programu „Wspieramy mamy”. Dotacje dostało 12 projektów z całej Polski wybranych spośród 238 wniosków, prezentujących różne pomysły na pomoc matkom w trudnej sytuacji życiowej, m.in. tym nastoletnim lub nieprzygotowanym do macierzyństwa.

– W obecnych czasach ogromnych turbulencji gospodarczych, misja AXA, aby chronić naszych klientów przed ryzykiem dla życia i dorobku nabiera szczególnego znaczenia. Chcemy, aby tu i teraz, a także spoglądając w przyszłość, mogli żyć z większym poczuciem spokoju. Dlatego jedną z naszych kluczowych inicjatyw jest wspieranie matek, dla których bezpieczeństwo ich dzieci, jest sprawą najwyższej wagi. Będziemy wspierać te najbardziej potrzebujące w kolejnych latach – zapowiada Barbara Rajmańska, członek zarządu, odpowiedzialna za inicjatywy zaangażowania społecznego w AXA.


W tym roku AXA zdecydowała się wesprzeć 3 programy skierowane do matek nastoletnich lub nieprzygotowanych do macierzyństwa, 5 programów dla rodzin borykających się z niepełnosprawnością dzieci lub matek. Wybrano również projekty dla matek leczących się z alkoholizmu, matek ze środowisk mniejszości seksualnych oraz dla matek z rodzinami wielodzietnymi.

– Od 5 lat organizacje pozarządowe ubiegające się o dofinansowanie z programu AXA „Wspieramy mamy” zaskakują nas swoją pomysłowością, dogłębną diagnozą problemów polskich matek oraz propozycjami ich rozwiązań. Ideą programu jest przekazanie środków tym, którzy na co dzień pracują z potrzebującymi i najlepiej znają ich potrzeby. Dzięki temu co roku dofinansowanie otrzymują kolejne projekty, które w przekonaniu Komisji najbardziej efektywnie rozwiązują problemy matek w swoim otoczeniu.  – mówi Agnieszka Ciźla przedstawicielka Inwestycji Społecznych Sp. z o.o. partnera AXA w tym projekcie.


AXA po raz piąty rozdzieliła pieniądze dla organizacji, pomagających polskim matkom w ramach programu „Wspieramy mamy”. Celem programu jest pomoc finansowa i merytoryczna organizacjom działającym na rzecz matek w Polsce.


AXA wspiera również mamy pracujące w firmie. W zeszłym roku została wyróżniona przez Fundację Świętego Mikołaja, „Rzeczpospolitą” oraz MillwardBrown SMG/KRC za zaangażowanie i podnoszenie standardów pracy młodych mam.

 

W województwie pomorskim zostały docenione dwa projekty. Pierwszy z nich to „Żywiołowe Mamy dzieci niepełnosprawnych – alternatywa wobec codziennosci” projekt zaproponowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pinokio” ze Starogardu Gdańskiego. Drugi, zwycięzki projekt, to projekt Klubu Mam z Gdyni „Integracja – Interakcja”.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy