Narzędzia współpracy z samorządem – szkolenie Masz Głos!

W ramach ogólnopolskiej akcji Mam Głos serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie, którego celem jest poznanie mechanizmów pozwalających wpływać na samorząd. Podczas spotkania będziemy się zastanawiać dlaczego planowanie działań w gminie wymaga wiedzy o prawie związanym z samorządem lokalnym i dlaczego proste prawne instrumenty wpływania na samorząd są rzadko stosowane bądź nieskuteczne. Omówimy również kwestie jak uczynić nasz samorząd lokalny miejscem dialogu.

Kto może wziąć udział?

W szkoleniu mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy organizujący się w grupy nieformalne, a także młodzieżowe rady gminy, rady osiedlowe, domy kultury, biblioteki i sołectwa, media, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, portale informacyjne i wszyscy, którym zależy na aktywizowaniu społeczności lokalnej.

Jak się zgłosić? 

Szkolenie odbędzie się w budynku Europejskiego Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1

Data: 29.09.2017, godz. 10:00-17:00

Szkolenie poprowadzi Szymon Osowski

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez wypełnienie formularza TUTAJ

Organizatorzy

Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego. Na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego partnerem jest Stowarzyszenie POLITES. W Gdańsku szkolenie wspiera Regionalne Centrum Wolontariatu. 

O prowadzącym

Szymon Osowski – prawnik, prezes stowarzyszenia Watchdog. Na co dzień przygotowuje sprawy sądowe, zajmuje się funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji a także przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, poświęconemu prawu do informacji. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników (miejsce 30, 12, 9, 14).

Projekt i wykonanie: Mehowmy