Napisz list – 8 grudnia Maraton Pisania listów w Centrum Wolontariatu

Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Arteria, Regionalne Centrum Wolontariatu i Fundacja Centrum Zmiany Społecznej zapraszają na tegoroczny  Maraton Pisania Listów Amnesty International.


Już w najbliższy weekend możesz pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.  Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki tej ogólnoświatowej akcji  udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

 

Kogo bronimy w tym roku?

Dziewczyny z zespołu Pussy Riot z Rosji, Aleś Bialacki z Białorusi, więzień Guantánamo czy przymusowo wysiedlone rodziny w Rumunii to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

 

Kiedy?  8 grudnia 2012 godz. 12.00 – 19.00

Gdzie? ul. Dmowskiego 10BC, Gdańsk Wrzeszcz / siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu (vis a vis bocznego wejścia na Dworzec PKP Wrzeszcz)

 

Maraton jest okazją do podsumowania i uroczystego zakończenia naszych dwóch projektów: Kaskady Praw Człowieka i Świata Praw Człowieka.

 

Do uczestnictwa w Maratonie zaproszone zostały organizacje zajmujące się prawami człowieka na Pomorzu oraz nieformalna grupa trenerów i trenerek praw człowieka Kaskada. Maratonowi towarzyszyć będą wydarzenia edukacyjne: mini warsztaty, pokazy filmów, konkursy dotyczące praw człowieka, a także prezentacja organizacji oraz dobrych praktyk projektów prawoczłowieczych z Pomorza.

 

 

 

 

Foto: http://amnesty.org.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy