Nakręć swój Gdańsk!

Teraz każdy może być reżyserem! W konkursie „Filmujemy Gdańsk” nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu, aby nakręcić swój własny film – wystarczy telefon komórkowy. Poczuj się jak Wajda, stwórz swój własny obraz Gdańska!


Co należy zrobić? Po pierwsze, wejdź na stronę http://filmujemy-gdansk.pl i zarezerwuj ulicę, którą chcesz sfilmować. Nakręć o niej dwuminutowy (ani sekundy dłuższy czy krótszy) filmik. Staraj się pokazać nie tylko ulicę samą w sobie – ważny jest jej klimat, ludzie, którzy przy niej mieszkają oraz odbywające się tam wydarzania. Pamiętaj, że film to sztuka, nadaj temu dwuminutowemu obrazowi swój własny, niepowtarzalny styl. Pracuj sam, albo zaproś znajomych i razem stwórzcie grupę twórczą. Wymyśl scenariusz, zachęć przyjaciół do zagrania w twoim filmie i pokaż wybraną ulicę z twojej perspektywy.


Filmik nakręcony? Teraz wrzuć go na imeo.com lub youtube.com i prześlij link organizatorom na email konkurs@filmujemy-gdansk.pl. Masz czas do 16 listopada! Już trzy dni później dowiesz się czy wygrałeś. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 listopada o godz. 19.00 podczas inauguracji festiwalu Euroshorts 2012 w Instytucie Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 38/40 Gdańsk).


Festiwal Euroshorts – to przede wszystkim krótkie filmy i kreatywne reklamy. Odbędzie się w dniach 19 – 25 listopada 2012 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Instytucie Kultury Miejskiej i Loft Pubie, a potem również w 15 innych miastach w Polsce. Ty też możesz współtworzyć Festiwal Euroshorts!

 

KK

Foto:Tanemori

Projekt i wykonanie: Mehowmy