Nakręć się i wygraj!

Na pewno nie jeden z nas siedział kiedyś na kanapie, oglądał film i zastanawiał się jak wygląda praca przy takim filmie. Teraz właśnie nadarza się okazja, by spróbować sił przy kręceniu własnego filmu.

 

Projektornia Gdański Archipelag Kultury organizuje konkurs „Nakręć się!” na amatorski film dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Wystarczy do 16 stycznia 2012 roku dostarczyć do siedziby GAK, na adres Dworska 29a 80-506 w Gdańsku, amatorski film własnej produkcji nie przekraczający 3 minut. Film powinien znajdować się na płycie DVD lub CD oznaczonej godłem.

 

O czym powinien być film? O tym co zainspirowało nas do jego nakręcenia! O ważnym dla nas wydarzeniu, lub o naszej pasji. Nie musimy się ograniczać do jednego filmu, jeżeli nie możemy się zdecydować, który wybrać – możemy ich wysłać tyle, ile chcemy. Nasze filmy mogą być nakręcone kamerą, aparatem, a nawet komórką. Nie musimy się więc martwić o profesjonalny sprzęt.

 

Nadesłane filmy oceniane będą przez trzyosobowe jury. Zwycięskie prace doczekają się własnej projekcji w klubie Projektornia GAK w Gdańsku Brzeźnie 23 stycznia. Dodatkowo nagrodą główna jest 500zł. Przewidziano też nagrody rzeczowe dla osób, które zajmą drugie i trzecie miejsce. Jest więc o co walczyć!

 

Jest to już drugą edycja konkursu „Nakręć się!”, który daje możliwość pokazania się wszystkim miłośnikom filmu. Tych, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem na stronie www.gak.gda.pl.

 

 

Ola Meka

Projekt i wykonanie: Mehowmy