Najbardziej niezwykły Dzień Otwarty Uczelni

Już w najbliższy piątek, 30 listopada, każdy będzie mógł zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni w czasie Dnia Otwartej Uczelni. W tym dniu, po raz pierwszy publicznie, zaprezentowany zostanie okręt podwodny typu Kobben.


Jednostka stanęła przy uczelni w poprzednim roku i służyć będzie głównie jako laboratorium oraz zespół symulatorów. To nie jedyna atrakcja Dnia Otwartej Uczelni, gdyż AMW pokaże swój warsztat pracy zapraszając między innymi do mostka nawigacyjnego, pracowni broni rakietowej i artylerii, czy też do jednej z najnowocześniejszych bibliotek na Pomorzu.


Każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności manewrowania okrętem w symulatorze mostka nawigacyjnego. Natomiast na trenażerze strzeleckim „Śnieżnik”, jednym z najnowocześniejszych w Polsce, czeka na chętnych nauka strzelania oraz zapoznanie z różnymi rodzajami broni. Z kolei w laboratorium broni rakietowej i artyleryjskiej zwiedzający przekonają się, że wcale nie jest tak łatwo trafić nadlatujący śmigłowiec, czy samolot. Jednakże to nie koniec spotkań z okrętami czy statkami, gdyż możliwości pływania takimi jednostkami w oparciu o mapę cyfrową i radary zobaczyć będzie można w symulatorze o tajemniczej nazwie RadarARPA-ECDISWECDIS.


Będzie i coś dla osób z zainteresowaniami mechanicznymi, które będą mogły zobaczyć jak funkcjonuje „serce” okrętu w symulatorze siłowni okrętowych. Tam też sprawdzeniu podlegać będą umiejętności w przypadku różnych awarii siłowni okrętowych. Każdy z czterech Wydziałów uczelnianych przedstawi swoją ofertę dydaktyczną. Dla zainteresowanych Prezydium Samorządu Studentów przedstawi formy działalności studenckiej, a także zapozna wszystkich chętnych ze sprawami socjalno – bytowymi uczelni.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Krzysztof Miłosz

Projekt i wykonanie: Mehowmy