Nagraj swój własny film z YouTube

Twórcy z całego świata zostali zaproszeni do umieszczania na youtube.com/YourFilmFestival swoich 15-minutowych filmów. Wideo może być nagrane w dowolnym formacie, stylu i gatunku. Spośród wszystkich zgłoszeń Scott Free Productions wybierze 50-ciu półfinalistów, na których użytkownicy YouTube będą mogli oddawać swoje głosy, wybierając w ten sposób dziesięciu finalistów.


W sierpniu finaliści pojadą do Włoch, gdzie ich prace zostaną pokazane podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zwycięzca Grand Prix zostanie wyłoniony przez specjalne jury i otrzyma 500 tys. dolarów od YouTube na przygotowanie kolejnej produkcji wraz ze Scott Free Productions. Zgłoszenia można wysyłać od 2 lutego do 31 marca 2012.


Celem YouTube jest dostarczanie atrakcyjnych, oryginalnych treści odbiorcom na całym świecie, a Twój Festiwal Filmowy jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w rozwijanie talentów i inwestowania w twórców – powiedział Robert Kyncl, Global Head of Content w YouTube. – Poprzez ten program, YouTube daje filmowcom możliwość dotarcia do szerokiej publiczności, zaprezentowania swojej pracy podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji i zdobycia nagrody, która może odmienić ich karierę i życie – dodaje Kyncl.


To właśnie od filmu krótkometrażowego 50 lat temu zaczęła się moja kariera. Fantastycznie, że teraz mogę pomagać wschodzącym filmowcom w otwarciu drzwi do przemysłu filmowego – powiedział Ridley Scott – Cieszę się, że po raz kolejny współpracując z YouTube mam możliwość odkrywania wyjątkowych talentów filmowców nowego pokolenia.


Zadowolenie z inicjatywy YouTube oraz Ridleya Scotta wyraził również Alberto Barbera, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Wenecji – Festiwal ma bogatą historię w odkrywaniu nowych talentów. Dlatego z radością oczekujemy na zgłoszenia młodych artystów z całego świata. – powiedział Barbera.


Twój Festiwal Filmowy to kolejny wśród projektów YouTube, które wspierają sztukę i odkrywają nowe horyzonty filmu czy muzyki. Jest on konsekwencją udanej współpracy z Ridleyem Scottem przy entuzjastycznie przyjętym przez krytyków filmie dokumentalnym Life In A Day. Z kolei YouTube Symphony Orchestra, YouTube Play i YouTube Space Lab to kolejne przykłady łączenia wideo online z tradycyjną sztuką oraz zaangażowania we wspieranie nauki.


Więcej informacji na temat konkursu na: youtube.com/yourfilmfestival 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy