Nadchodzą kolejne „Morskie Opowieści” tym razem spotkanie z kapitanem promów

Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości zaprasza na kolejne „Morskie opowieści” – tym razem gościem spotkania będzie kapitan ż.w. i autor książek Andrzej Soysal. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca o godz. 17 w Fili Naukowej WiMBP, ul. Obrońców Wybrzeża 2.

 

Kpt. ż. w. Andrzej Soysal jako uczeń Szkoły Morskiej zafascynował się pracą na morzu. Ukoronowaniem jego długiej kariery morskiej było dowodzenie dużymi promami pasażerskimi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej m.in. „Łańcutem” i „Wilanowem”.


Praktyka morska Soysala na statkach Polskich Linii Oceanicznych obfitowała w liczne przygody. Zapisywał je na gorąco m.in. w reportażach dla „Panoramy Północy” i „Dziennika Bałtyckiego”. Publikował liczne wywiady, m.in. z senatorem Edwarden Kennedym na waszyngtońskim Capitolu i Fidelem Castro w jego rezydencji pod Hawaną.

W swojej prozie Andrzej Soysal odmalowuje urodę i niebezpieczeństwo życia na morzu, utrwala pełnię marynarskich przygód oraz romantyzm morskiej żeglugi, które dla szczurów lądowych są „terra incognita”. Jest autorem wielu książek takich jak: „Tajemnice dalekich rejsów”, „Zaręczyny na transatlantyku”, „Rywale z podwórka”, „Wilhelm Gustloff”, „Kawaler Krzyża Lotaryngii” oraz „Kapitanowie”. Kpt. ż. w. Andrzej Soysal jest również autorem scenariusza o zatonięciu statku Wilhelm Gustloff. Fragmenty scenariusza ukazały się w czasopiśmie „Nasze morze”.

 

 

 

 

 

 

Foto: Argonowski

Projekt i wykonanie: Mehowmy