Nadchodzą Dni Organizacji Pozarządowych

Organizacje pozarządowe dają wiele możliwości obywatelom, nie są uzależnione od władzy państwowej, działają dzięki aktywności ludzi zamieszkujących dany teren. Działając w nich możesz wypowiedzieć się na różne tematy, prowadzić dyskusje, rozwiązywać wiele problemów lokalnych.


W dniach 9-10 września, w miejscowościach Pruszcz Gdański oraz Suchy Dąb, w powiecie gdańskim odbędą się Dni Organizacji Pozarządowych. Program ich jest niezwykle interesujący. 9 Września w Starostwie Powiatowym (sala PCPR) o godzinie 12:00 odbędzie się konferencja na temat: „Wolontariat i ekonomia społeczna w powiecie gdańskim – realia, wyzwania, perspektywy”. W drugim dniu w Zespole Szkół w Suchym Dębie o godzinie 12:00 odbędzie się prezentacja organizacji pozarządowych powiatu gdańskiego oraz wręczenie nagród dla Najlepszych Organizacji Pozarządowych i Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie Powiatu Gdańskiego. Od godziny 13:15 do 16:00 będzie można zapoznać się z dorobkiem organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu.


Ze względu na rolę jaką odgrywają organizacje pozarządowe jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu społeczności lokalnej. Nie powinno być ono obojętne i Tobie. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami działania w organizacjach pozarządowych.

 

Małgorzata Fiodorowicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy