Nabór na ratowników medycznych

Stowarzyszenie na rzecz ratownictwa „Adiutare” rozpoczyna nabór na ratowników medycznych. Spotkania organizacyjne odbędą się w 17 i 18 lutego. Ten, komu marzy się praca ratownika, chciałby pomagać innym, a do tego jest energiczny i odporny na stres, już w tym tygodniu ma  szansę rozpocząć przygodę z ratownictwem. 

 

-Stowarzyszenie organizuje nabór do organizacji jeden lub dwa razy do roku. Jest to ściśle związane z możliwościami rozpoczęcia nowych szkoleń podstawowych oraz przeprowadzeniem staży kandydackich dla nowych osób.- informują organizatorzy. Nabór składa się z trzech etapów. Warunkiem wstępnym jest ukończenie kursu pierwszej pomocy, z którego w pierwszym etapie, kandydaci będą zdawali test. Wszyscy, którym uda się przejść go pomyślnie zostaną zaproszeni na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne z przedstawicielami Zarządu “Adiutare”. W końcowym etapie rekrutacji kandydat dokładnie zapozna się ze specyfiką działania organizacji.

 

Te trzy kroki to jednak nie koniec drogi jaką musi przejść kandydat na ratownika medycznego. Potencjalnego członka „Adiutare” czeka jeszcze minimum półroczny staż kandydacki oraz kursy i szkolenia wewnętrzne. Po ukończeniu stażu, kandydat podchodzi do teoretycznego i praktycznego egzaminu końcowego. Testy te mają weryfikować umiejętności kandydatów i wskazywać tych, którzy będą najlepiej realizowali obowiązki ratowników medycznych.

 

Organizacja „Adiutare” prowadzi pokazy i ćwiczenia ratownicze, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, zabezpiecza imprezy masowe. Od maja do września, ramach programu “Ratownictwo Rowerowe dla Miasta Gdańska”, organizuje również patrole rowerowe. Ratownicy „Adiutare” wezmą także udział w medycznym zabezpieczaniu imprez podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

 

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia „Adiutare” oraz prowadzonego przez nie naboru, znajdziecie na stronie: adiutare.wordpress.com


Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: Kathrin&Stefan

Projekt i wykonanie: Mehowmy