Na wolontariat do kraju oliwek

Centrum Współpracy Młodzieży poszukuje chętnych na wolontariat do Grecji. Wolontariusz będzie przez 6 miesięcy pracować w przedszkolu w Velo-Vochaw Grecji. Do codziennych zadań wolontariusza będzie należała m.in. opieka nad dziećmi, pomoc w realizacji ich codziennych czynności oraz wspólna zabawa i dbałość o czystość pomieszczeń przedszkola.

 

Wolontariusz będzie pomagać w prowadzeniu warsztatów artystycznych, zajęć plastycznych, będzie brać udział w wycieczkach, a także zajmie się animacją czasu wolnego swoich podopiecznych. Istotną częścią projektu będzie zaangażowanie przy organizacji imprez okolicznościowych odbywających się w przedszkolu. Wolontariusz będzie mieć również okazję do realizacji własnych pomysłów w zakresie pracy z dziećmi.

Dodatkowe informacje o projekcie znajdują się na STRONIE


Jeśli lubisz dzieci, jesteś osobą kreatywną imasz od 18 do 30 lat – to jest to projekt dla Ciebie! Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia, poszukuiwane są osoby zmotywowane i otwarte.  Obie płcie są mile widziane.


Koszty

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 95EU/miesiąc) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Grecji. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.


Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim najpóźniej do 30.06.2013r. Dokumenty możesz przesłać pocztą, faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl).

 

W liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałabyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałabyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne 🙂 ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne –praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.

 

Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu „Młodzież w działaniu”. Informacje dotyczące organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych.

 

 

 

 

 


Foto: Bj.schoenmakers

Projekt i wykonanie: Mehowmy