Muzeum TV

Dla wszystkich, dla których wycieczka do muzeum kojarzy się jedynie z monotonnym głosem przewodnika oraz masą zakurzonych eksponatów, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło nowy projekt – Telewizję Muzealną. Dzięki niej bez wychodzenia z domu możliwe będzie poznanie nowych aspektów związanych z m.in. pracą MHMG, jak również niedostępnymi jak dotąd zakamarkami budynku.

 

Nowe odcinki będą pojawiać się co piątek, na kanale YouTube, portalu Facebook oraz stronie internetowej muzeum. Poza odcinkiem pilotażowym dotyczącym samej instytucji, internauci mogą już zapoznać się z materiałem dotyczącym tajemnic Dworu Artusa i Ratusza Głównego Miasta. Warto zauważyć, że każda osoba, którą zainteresuje telewizja muzealna, ma możliwość zgłoszenia własnego pomysłu co od tematyki kolejnych produkcji.

 

To ciekawa inicjatywa, która pozwoli wszystkim zainteresowanym (nie tylko z samego Trójmiasta) na poznanie wielu aspektów związanych z działalnością muzeum – już kilka ruchów myszką ułatwi dostęp do wielu ciekawostek.

 

Wszystkie filmy można oglądać na stronach:

www.mhmg.pl

www.youtube.com/mhmgtv

www.facebook.com/muzeumhistorycznegdansk

 

WM

Foto: Paulae

Projekt i wykonanie: Mehowmy