Muszkieterowie wspierają potrzebujące dzieci z województwa pomorskiego

6 grudnia wyruszył w Polskę Konwój Muszkieterów. Tegoroczna akcja potrwa do 31 stycznia 2012 roku i przyniesie pomoc finansową 243 domom dziecka i placówkom opiekuńczo-wychowawczym w całej Polsce, w tym 14 ośrodkom z województwa pomorskiego. W tym roku kampania Grupy Muszkieterów organizowana jest już po jedenasty.

Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Jej ideą przewodnią jest udzielenie wsparcia najbardziej potrzebującym placówkom opiekuńczo-wychowawczym i ośrodkom pomocy społecznej z miejscowości, w których znajdują się sklepy sieci Intermarché i Bricomarché. W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój dotarł do prawie 1.5 tys. placówek, w tym domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln złotych.

W tegorocznej edycji Konwoju, Fundacja Muszkieterów wesprze finansowo 243 domy dziecka oraz ośrodki opiekuńczo-wychowawcze z całej Polski wskazane przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché. Każda z wytypowanych przez nich placówek otrzyma wsparcie w wysokości 3.5 tys. złotych, a ośrodki te same zadecydują na co przeznaczą przekazane przez Muszkieterów środki finansowe. W województwie pomorskim pomoc otrzyma14 placówek z: Gdańska, Kwidzynia, Lęborka, Malborka, Pucka, Starogardu Gdańskiego, Tczewa oraz Wejherowa. Właściciele znajdujących się w regionie Intermarché i Bricomarché zdecydowali się wesprzeć m.in.Fundację Serce im. Janusza Korczaka z Gdańska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Malborka, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie ‘Promyk’ z Kwidzynia, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Tczewa oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Wejherowa. Do pomorskich placówek trafi łącznie blisko 50 tys. złotych.


-Z roku na rok rośnie liczba placówek, które korzystają z naszego wsparcia oraz wartość udzielanej pomocy. Docieramy przede wszystkim do placówek znajdujących się w małych i średnich miejscowościach, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują wsparcia z zewnątrz. To nasi sąsiedzi, więc tym bardziej nie możemy zapominać o nich w tym świątecznym okresie – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.


Klienci sieci Intermarché i Bricomarché mogą bezpośrednio zaangażować się w Konwój Muszkieterów. W tym celu Fundacja Muszkieterów przygotowała specjalne torby zakupowe, dochód z ich sprzedaży w całości przekazany zostanie ośrodkom opiekuńczym i domom dziecka. -Aby wspomóc akcję, wystarczy zakupić torbę za symboliczną złotówkę – tłumaczy Marek Feruga. Cel na który przekazane zostaną środki uzyskane z jej sprzedaży, czynią ją naprawdę wyjątkową. To dowód na to, że w życiu codziennym nawet dzięki najmniejszym drobiazgom możemy zmieniać na lepsze otaczający nas świat.


Klienci mogą również dołączyć do akcji przez zakup marek własnych supermarketów oznaczonych na konwojowych plakatach.

 

-Od lat w inicjatywę Muszkieterów angażują się tysiące osób. Są wśród nich klienci sklepów, partnerzy biznesowi, a także artyści estradowi – dodaje Prezes Fundacji Muszkieterów. -Dzięki temu Konwój może pomagać coraz większej liczbie dzieci.


W tym roku do akcji Muszkieterów dołączy także wokalista Jacek Stachursky, który 28 stycznia 2012 r. wystąpi w specjalnym koncercie zorganizowanym na zakończenia akcji. Podobnie jak w poprzednich latach w Konwoju wezmą również udział aktorzy z Teatru Wariaté, którzy w kilkunastu miejscowościach wystawią dla dzieci z placówek wychowawczo-opiekuńczych świąteczne przedstawienie zatytułowane „Zimowa układanka”.


Konwój Muszkieterów to nie jedyny dowód na społeczne zaangażowanie Muszkieterów. Oprócz Konwoju organizowana jest akcja „Zbieramy krew dla Polski”, promująca honorowe krwiodawstwo, budowane są Place Zabaw Muszkieterów, a także organizowana jest kampania „Muszkieterowie dla Polek”, w ramach której prowadzone są badania mammograficzne.
 
Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów będzie można znaleźć na plakatach promujących akcję, w gazetkach handlowych, na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl, a także w lokalnej prasie.


Jednym z patronów medialnych Konwoju Muszkieterów w 2011 roku jest portal miastodzieci.pl.

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy