Muszkieterowie odznaczeni za wspieranie młodych szermierzy

Marek Feruga, Prezes Grupy Muszkieterów oraz Eliza Orepiuk, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji otrzymali od Klubu Sportowego Warta Poznań złote odznaki za wspieranie młodych szermierzy.


Przedstawiciele Grupy Muszkieterów odebrali jedno z najważniejszych odznaczeń KS Warta Poznań podczas jubileuszowej gali z okazji 100-lecia Klubu Sportowego.

 

– Bardzo cieszę się z przyznania mi tego zaszczytnego odznaczenia. Jako Muszkieterowie jesteśmy blisko związani z szermierką, dlatego też zależy nam na popularyzowaniu, wśród dzieci i młodzieży, tego pięknego sportu. Chcemy nadal wspierać ambitnych i utalentowanych młodych ludzi, pomagając im w rozwoju kariery – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

 

Odznaczenie odebrała również Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów, pani Eliza Orepiuk: -Sport to nie tylko zdrowie, ale także pasja i dla wielu osób sposób na życie. Dlatego też powinniśmy rozwijać sportowe talenty zdolnej młodzieży. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu szermierka stanie się pasją jeszcze większej liczby dzieci, które w przyszłości mają szansę stanąć na najwyższym olimpijskim podium – zaznacza Eliza Orepiuk.

 

Przyznane wyróżnienie jest wyrazem podziękowania dla Grupy, zrzeszającej właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, za zasługi i wspieranie sekcji szermierczej Klubu Sportowego Warta-Muszkieterowie Poznań, przede wszystkim za polepszanie warunków sportowych młodych szermierzy oraz mecenat nad, organizowaną rok rocznie od 2008 r., jedną z najważniejszych imprez szermierczych w Europie tj. „Europejskim Festiwalem Szermierczym”. Grupa Muszkieterów realizuje te działania w ramach projektu „Olimpijska Akademia Muszkieterów”, który zainicjowała wspólnie z Klubem Sportowym Warta Poznań w 2009 r.

 

-Jestem przekonany, że Pan Prezes Marek Feruga i będące pod wodzą Pani Elizy Orepiuk biuro Dyrekcji Komunikacji Grupy Muszkieterów, wierzą w misję naszej działalności zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej. Z uwagi na swój wkład w rozwój sekcji szermierczej zasłużyli na to szczególne wyróżnienie. Dzięki współpracy z Grupą Muszkieterów szermierze z naszego klubu należą do czołówki młodych szermierzy w kraju. Mamy nadzieję, że ich dobre wyniki zaowocują w przyszłości medalami zdobytymi podczas międzynarodowych imprez i, że kiedyś będziemy mogli wspólnie cieszyć się z medali zdobytych przez nich na Igrzyskach Olimpijskich – podkreśla Mateusz Witkowski, trener KS Warta-Muszkieterowie Poznań oraz koordynator z ramienia Klubu projektu „Olimpijska Akademia Muszkieterów”.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy