Motocyklowy Dzień Dziecka

Od kilku już lat trójmiejskie środowisko motocyklistów, zrzeszonych na największym trójmiejskim forum motocyklowym, organizuje wraz z Fundacją Trzeba Marzyć jedyny w swoim rodzaju Dzień Dziecka i odwiedza ciężko chore dzieci na Oddziałach Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, podopiecznych Fundacji. Niemal każde dziecko, to Marzyciel, którego marzenie spełniła Fundacja Trzeba Marzyć lub który na spełnienie największego marzenia czeka.

 

Dzień Dziecka jest obchodzony na różne sposoby i wiele instytucji, firm, a także szpitali, próbuje poprzez różne wydarzenia sprawić, by dzień dziecka, był radosnym świętem dla każdego malucha. Dzieci, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu muszą swoje święto spędzić w szpitalu, odczuwają ten fakt najmocniej. Dlatego też Fundacja stara się nie tylko spełniać marzenia podopiecznych, ale również organizować wydarzenia dla wszystkich dzieci, by nieść im radość między innymi w takie dni. Od kilku już lat, zaprasza trójmiejskich motocyklistów, którzy tradycyjnie, właśnie w Dzień Dziecka oraz w zimie na Mikołaja, przyjeżdżają w odwiedziny do dzieci, które są zmuszone spędzać ten radosny czas w szpitalu. Każdy rok, czy to ciepłe lato, czy mroźna zima, przyciąga coraz więcej motocyklistów, którzy pragną włączyć się w misję spełniania marzeń ciężko chorych dzieci lub swoją obecnością wywoływać uśmiech na ich twarzach. Letni czas, umożliwia dodatkowe atrakcje w postaci krótkich przejażdżek dla dzieci, które dostają pozwolenie lekarza i są pod opieką rodziców. Jednak dla każdego dziecka widok wspaniałych motocykli zgromadzonych na parkingu szpitala robi niesamowite wrażenie, a dźwięk, który wydają te wspaniałe maszyny wprawia w euforię nawet panie pielęgniarki.

 

Motocykliści we własnym zakresie organizują dodatkowe atrakcje w postaci różnych upominków, słodyczy, czy gadżetów motocyklowych wręczanych dzieciom wraz z zabawkami przekazywanymi przez Fundację. Przejście kilkudziesięciu, ubranych w skóry i kombinezony bikerów, robi niesamowite i niezapomniane wrażenie na każdym dziecku, a wspomnienia zapadają na długo w pamięć. W tym roku, dodatkowo, z inicjatywy samych motocyklistów, przed szpitalem zorganizowane zostanie stanowisko wytwórni, gigantycznych, mydlanych baniek.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy