Most Miłości w Gdańsku

Kłódka, imiona, inicjały, daty, kluczyk wrzucony do rzeki. Tak zakochane pary upamiętniają swoją miłość. Most miłości jest już w Rzymie, Pradze, Wrocławiu a teraz nadszedł czas na Gdańsk!


Już w niedzielę, 31 lipca o godzinie 16 odbędzie się otwarcie Mostu Miłości nad Kanałem Raduni przy ulicy Korzennej i Na Piaskach. Kłódka- symbol wiecznej miłości ma oznaczać wierność i oddanie w związku. Most Miłości to szczególne i bardzo romantyczne miejsce.


Pary, które kupują kłódki z wyrytymi lub wypisanymi imionami i datami w momencie przywieszania ich do mostu uświadamiają sobie po co są w związku i czym dla nich jest miłość. Kluczyk wrzucają do wody, aby nikt nie mógł ich kłódki otworzyć a tym samym „rozerwać ” ich miłości. To zapewnia im trwałość i nierozerwalność związku. Nie każdy ma odwagę, aby uwiecznić swój związku poprzez zawieszenie kłódki.


Przyjdź  w niedzielę, 31 lipca i przywieść kłódkę na znak swojej miłości!


SONDA KIWI: Co sądzisz o Moście Miłości w Gdańsku?


Ewa, 25 lat, studentka:

Uważam, że Most Miłości to bardzo fajna tradycja i sposób na uwiecznienie związku.


Maciek, 36 lat, pracownik banku:

Byłem z żoną na takim Moście Miłości w Rzymie, wyglądało to cudownie, szczególnie wieczorem przy zapalonych światłach. Myślę, że przyjdziemy z żoną, aby zawiesić naszą kłódkę w Gdańsku


Barbara, 58 lat, nauczyciel:

Świetny pomysł! Ciekawe tylko, czy rzeczywiście pary, które przywieszają kłódki wytrwają w swoich związkach…


Ania, 16 lat, uczennica:

Nie mam chłopaka, ale chciałabym kiedyś przyjść i zawiesić swoją kłódkę. Widziałam taki most za granicą i bardzo mi się to podobało.

 

Agnieszka, 28lat:

Cieszę się, że będzie taki most w Gdańsku. Na pewno wybierzemy się tam z chłopakiem i weźmiemy naszą kłódkę.

 

Alicja Cieszyńska

Projekt i wykonanie: Mehowmy