MOPR zaprasza organizacje

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza organizacje pozarządowe na spotkanie dotyczące uwarunkowań realizacji nowego zadania o nazwie „Nieodpłatne pomoc prawna i edukacja prawna”, które odbędzie się wewtorek 29 września o godzinie 14:00. Spotkanie odbędzie się w siedzibie MOPR w Gdańsku przy ul. Konrada Leczkowa 1A (sala konferencyjna na parterze).


– Nieodpłatna pomoc prawna i edukacja prawna to nowe zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, które ma być realizowane przez powiat, wprowadzone Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. Zgodnie z art. 11 ustawy, powiat na swoim obszarze jest zobowiązany powierzyć prowadzenie połowy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej organizacjom pozarządowym prowadzącym działalność pożytku publicznego – mówi Ewa Wołczak, Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju. – Organizacja ubiegająca się o powierzenie prowadzenia punktu musi spełniać określone warunki, w szczególności mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w wykonywaniu zadań wiążących się z udzielaniem porad prawnych lub informacji prawnych.


– Serdecznie zapraszamy do współpracy dotychczasowych partnerów oraz te organizacje, które jeszcze z nami nie współpracowały – podkreśla Ewa Wołczak.

 

 

 

 

Foto: MOPR Gdańsk

Projekt i wykonanie: Mehowmy