Młodzieżowa Rada w Gdyni rozpoczęła pracę

W wyborach przeprowadzonych w 22. szkołach ponadgimnazjalnych wybrano 35 radnych (15 dziewcząt i 20 chłopców), w tym dwoje z poprzedniej kadencji. Na pierwszej sesji przewodnicy „dorosłej” Rady Miasta Gdyni Zygmunta Zmuda-Trzebiatowski, życzył młodzieży pracowitego roku, pełnego zdobywania ciekawych doświadczeń. 

Jesteście liderami lokalnymi swojej szkoły. Zgłosiliście się lub zostaliście zgłoszeni. Zostaliście wybrani, jesteście kreatywni. To dla mnie wielka radość, że z taką młodzieżą będę przez najbliższy rok współpracować – przyznała opiekunka Młodzieżowej Rady Miasta Małgorzata Balsewicz, która na co dzień jest nauczycielką historii i WOS-u.  Jako radna w poprzedniej kadencji pracowała w dwóch komisjach: Statutowej i Oświaty. Współtworzyła Młodzieżową Radę Miasta. 

Po raz pierwszy pracami MRMG pokieruje reprezentant III Liceum Ogólnokształcącego – Michał Nehring. W wyborach miał dużą konkurencję, bowiem na przewodniczącego kandydowało w sumie 9 osób. Jego zastępcami zostali Jędrzej Tadrzak i Natalia Kowalczyk. Funkcję sekretarza pełnić będzie Patrycja Grabowska.  

Rada pracować będzie przez rok od pierwszej sesji. Obradować będzie nie rzadziej niż raz na sześć tygodni. Najbliższe posiedzenie odbędzie się już w środę 18 marca 2015 roku, o godz. 18.00.

Młodzieżową Radę Miasta Gdyni powołała Rada Miasta Gdyni. Jej celem jest m.in.: zwiększenie aktywności i zainteresowania gdyńskiej młodzieży sprawami miasta oraz zapewnienie możliwości uczestniczenia młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio jej dotyczących.

 

 

 

 

 

Foto: gdynia.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy