Młodzi, Aktywni Gdańszczanie – cała naprzód!

W poniedziałek 19 sierpnia powołano Akademię Żeglarską, jako alternatywną formę spędzania czasu wolnego przez 50 dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

Akademia Żeglarska MAG to program realizowany w czasie wakacji, w ramach projektu „Młodzi, Aktywni Gdańszczanie”. Podczas Akademii odbędą się zajęcia teoretyczno-praktyczne w zakresie tematyki żeglarskiej dla 50 dzieci i młodzieży z Gdańska.

 

Akademia rozpoczęła się 19 sierpnia i potrwa do 1 września. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską na terenie Twierdzy Wisłoujście. – Głównym założeniem Akademii Żeglarskiej jest zachęcenie do aktywności sportowej, samodzielnego zdobywania wiedzy związanej z tematyką morską i motywacji do rozwijania swoich pasji, umiejętności współpracy i komunikacji – mówi Martyna Folwarska z Fundacji NAVIGARE. – Początkujący żeglarze nauczą się udzielania pierwszej pomocy (warsztaty poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia na rzecz ratownictwa ADIUTARE), w szczególności osobom tonącym oraz zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa na wodzie. Na uczestników czeka również wiele atrakcji m.in. wizyta mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza.


– Dodatkowo specjaliści z Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień przeprowadzą warsztaty uświadamiające o zagrożeniu wynikającym z sięgania po środki psychotropowe. Uczestnicy będą mieli również okazję poznać fascynujących wolontariuszy, którzy zainspirują do angażowania się w wolontariat.

 

Partnerem Akademii Żeglarskiej jest Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Foto: Vera & Jean-Christophe

Projekt i wykonanie: Mehowmy