Młody Obywatel 2012/13

Właśnie rusza kolejna edycja młodzieżowego programu „Młody Obywatel, którego celem jest zachęcanie uczniów, aby aktywnie włączali się w działania społeczne.

 

To już kolejna edycja programu, w którym nauczyciele mogą zachęcać swoich uczniów do włączenia się w działania lokalne i aktywne wspieranie najbliższego otoczenia. ”Młody Obywatel” to również szansa na uczestnictwo w kursie internetowym i profesjonalnych szkoleniach z zakresu pracy metodą projektu oraz szkoleniach z udziałem ekspertów. Najbardziej aktywni młodzi  ludzie realizujący projekt, wezmą udział w Letnim Laboratorium Liderówka – tygodniowych warsztatach wzmacniających  postawy liderskie. Dla najlepszych grup czekają dofinansowania prezentacji lokalnych oraz udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie.
 

Kto może wziąć udział w programie „Młody Obywatel”?

Nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz opiekunowie grup z innych placówek oświatowych/kulturalnych.
 

Dzięki programowi uczestnicy mogą realizować założenia podstawy programowej nauczanego przez siebie przedmiotu, korzystając z najbardziej aktualnych źródeł wiedzy oraz prowadząc zajęcia w sposób atrakcyjny dla młodzieży.

 

Jak się zgłosić?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie programu: http://www.ceo.org.pl/pl/mlodyobywatel/form/zgloszenie-do-programu-mlodego-obywatela-20122013

Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia można wysyłać do 30 września 2012 r.Liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.
 

Program może być realizowany jako Gimnazjalny Projekt Edukacyjny.
 

Szczegóły na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/mlodyobywatel

 

Informacji o programie  Młody Obywatel udzielają także koordynatorki programu:

Judyta Ziętkowska, judyta.zietkowska@ceo.org.pl; tel. 22 629 30 49 w. 101

Barbara Rostek, barbara.rostek@ceo.org.pl; tel. 22 629 30 49 w. 115

Foto: elearnroom 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy