Młode foki wypuszczone do morza

We wtorek 27 maja na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, w Czołpinie, zostały wypuszczone trzy młode foki, które przebywały dotychczas w helskim fokarium.


Dwie z nich: Maszop i Maszoperia, urodziły się w Helu, gdzie przez trzy miesiące w basenach adaptacyjnych uczyły się pływać i polować na ryby. Mieliśmy możliwość przez jakiś czas podglądać ich rozwój na naszej stronie www.sledzfoki.pl, na której obecnie wciąż można obserwować codzienne życie dorosłych mieszkańców fokarium. Trzecia foka, Łebek, została znaleziona w złej kondycji na plaży i po rekonwalescencji wraz z pozostałymi trafiła do Bałtyku.


Grupie LOTOS przypadła możliwość symbolicznego wypuszczenia Maszopa, który najdłużej ze wszystkich szczeniąt, nie był skory wrócić do swojego naturalnego środowiska. Grupa LOTOS od 2007 wspólnie z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską w Helu realizuje program LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie, w ramach którego wspiera działania ochronne na rzecz najbardziej zagrożonych gatunków występujących w Morzu Bałtyckim, w tym m.in. morświna oraz foki szarej oraz prowadzi szereg kampanii i działań edukacyjnych skierowanych do społeczeństwa.

 

 

 

 

 

Foto: facebook.com/kierunekbaltyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy