Mistrzowska Lekcja WF

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w boksie – Kinga Siwa poprowadziła pierwszą w tym roku  lekcję „WF z Mistrzem”. Uczestnikami zajęć, które w części rozgrzewkowej odbyły się na murawie stadionu PGE ARENA Gdańsk, byli uczniowie dwóch szkół: ZKPiP nr 1 z Sobieszewa oraz SP 40 przy ul. Stromej 19.


Trzymanie gardy, wyprowadzanie ciosów, technika sierpowego, prostego, praca nóg – wszystkie te elementy są niezwykle istotne podczas walki bokserskiej. Przekonali się o tym uczniowie dwóch gdańskich szkół biorąc udział w pierwszej w tym roku lekcji „WF z Mistrzem”. Prowadząca lekcję mistrzyni starała się przekonać ćwiczących, że boks to piękna dyscyplina sportu.


– Może nie tak popularna jak piłka nożna czy inne gry zespołowe, ale bardzo wymagająca. Nie nie ma nic piękniejszego, niż ręka uniesiona w górę w trakcie werdyktu – podkreślała mistrzyni podczas rozmowy z uczniami.


Aktywny udział w zajęciach na murawie stadionu zaliczył także Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla rozwoju. Nie tylko młodych osób, ale w każdym wieku. A boks wymaga niezwykłej czujności i precyzji. To trochę jak w życiu – mówił Piotr Kowalczuk po zajęciach z mistrzynią.


Kinga Siwa – aktualna mistrzyni Polski w boksie (sześciokrotna Mistrzyni Polski), brązowa medalistka mistrzostw Europy w boksie, mistrzyni świata w kickboxingu (formuła low kick) bardzo poważnie podeszła do przeprowadzenia lekcji boksu na PGE ARENIE. Po rozgrzewce, która odbyła się na murawie stadionu zabrała młodzież do sali treningowej, gdzie demonstrowała właściwą pracę nóg boksera, poprawne trzymanie gardy, technikę wyprowadzania ciosów. – Mam nadzieję, że niektórzy z was pokochają boks, bo to dyscyplina, którą można zając się spokojnie w waszym wieku. Ja zaczynałam jako 15-latka i udało mi się zajść bardzo daleko – zaznaczała Kinga Siwa.


Projekt „WF z Mistrzem” odbywa się w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Głównym jego założeniem jest przedstawienie zintegrowanej oferty zajęć, aktywności, wydarzeń oraz działań informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych gdańszczan – ze szczególnym naciskiem na dzieci w wieku 6-12 lat. W lekcjach  „WF z Mistrzem” w ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia wzięło udział 6 szkół. Lekcje poprowadzili wówczas: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski w rugby – zawodnik Lechii Gdańsk, Krzysztof Krzewicki – Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby, bramkarz piłkarskiej drużyny Lechii Gdańsk Mateusz Bąk oraz Alicja Płonka z zespołem cheerleaderek.

 

 

 

 

Foto: Bartłomiej Borowczak/www.gdansk.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy