Międzynarodowy Dzień Teatru – Wybrzeże od kuchni

Po raz szósty będzie można wejść na scenę i poczuć się jak prawdziwy aktor lub w garderobie przymierzyć kostium i wcielić się w swoją ulubioną rolę.

 

Oferta zwiedzania Teatru jest bardzo bogata i przystępna dla wszystkich i w dodatku jest za darmo. Zwiedzanie Sceny Kameralnej w Sopocie rozpoczyna się 24 marca od godziny 11.00, kolejne wejścia będą odbywały się co godzinę, czyli o 12.00, 13.00, 14.00 i ostatnie o godzinie 15.00. W ramach dnia otwartego będzie można porozmawiać z aktorami i pracownikami teatru, podejrzeć sztukę charakteryzacji. Być może nawet niektórym z nas uda się nauczyć robić interesujące blizny, odmładzać się lub postarzać. A jeżeli charakteryzacja nie wywiera na nas wrażenia to bogactwo garderoby, nas na pewno zachwyci.

 

Duża Scena w Gdańsku również jest do obejrzenia, w tych samych godzinach co Scena Kameralna w Sopocie. Jednakże konieczne są wcześniejsze zapisy. W programie zwiedzanie sceny, zaplecza, pracowni krawieckich i garderoby. Będzie także można przymierzyć kostiumy czy spotkać się z artystami, którzy będą dostępni od godziny 16.30 w ramach cyklu spotkań MOJE WYBRZEŻE. Swoją pasją podzieli się z nami dyrektor Teatru Adam Orzechowski oraz dramaturg Jakub Roszkowski.

 

Dopełnieniem całej imprezy będą poniedziałkowe warsztaty oświetleniowe od 10.30 do 16.00 na Dużej Scenie Teatru. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na warsztaty pod adresem zapisy@teatrwybrzeze.pl. A zatem dobrej zabawy i miłego zwiedzania. Całą relację będzie można przeczytać już w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy.A. Jachimczyk

 

 

 

 

 

Foto: Łukasz Golowanow

Projekt i wykonanie: Mehowmy