Miasto zaprasza na rowerowe szkolenie

Gdyńska Rowerowa Szkoła to seria bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców miasta, którzy dają się przekonać, że rower jest dobrą alternatywą do poruszania się po mieście na co dzień. Bedzie okazja uaktualnić wiedzę o przepisach drogowych, poznać dobre praktyki i ciekawe rozwiązania typowych problemów. Sprawi to, że rower stanie się przyjaznym i bezpiecznym towarzyszem miejskich podróży nie tylko w celach rekreacyjnych.


Połączone siły Stowarzyszenia In gremio i Rowerowej Gdyni gwarantują innowacyjne i nieszablonową metodę szkolenia w oparciu o doświadczenia innych miast. Każdy uczestnik oprócz skondensowanej dawki teorii sprawdzi swoje umiejętności podczas indywidualnego przejazdu pod okiem eksperta. Wszystko po to aby zachęcić jak najwięcej gdynianek i gdynian do zmiany przyzwyczajeń transportowych w codziennym życiu.


Organizatorzy zapraszają do rejestrowania się TUTAJ na sobotnie zajęcia w małych grupach począwszy od 19 lipca. Terminy indywidulanych przejazdów uzgadniane są indywidualnie. Szkolenia adresowane są do gdynianek i gdynian od 18 lat w górę. Zajęcia są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

  • pod adresem: szkolarowerowa@ingremio.edu.pl
  • telefonicznie: 58 624 05 09.

To propozycja dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą przełamać lęk przed podróżą ulicami Gdyni, a jednocześnie przesiąść się z samochodu na rower.

 

Szkoła kojarzy się głównie z dziećmi i młodzieżą, ale oni mają od niej odpoczynek do września. Ta szkoła, w dość nietypowej formule jest przeznaczona dla dorosłych mieszkańców Gdyni i głównej roli nie grają tutaj podręczniki. Gdyńska Szkoła Rowerowa ma za zadanie przełamać opory przed jazdą ulicami miasta i nakłonienie do podróżowania dwoma kółkami na przykład z domu do pracy.

 
Uczestnicy podczas 3 godzinnego szkolenia nauczą się zasad ruchu. Następnie nawet setka kursantów przesiądzie się na rower. Nie trzeba posiadać roweru żeby wziąć udział w tej części ćwiczeń, organizatorzy zadbali o treningowe jednoślady. Następnie pod okiem instruktora rozpoczną indywidualne szkolenie praktyczne, na których kursant sam określi dokąd chce jechać. Instruktor pokaże jak jechać z miejsca startu do celu i na co zwracać uwagę podczas jazdy. W drodze powrotnej, po uprzednim przeszkoleniu nastąpi zamiana ról i to kursant będzie prowadził. Większość przejazdów będzie nagrywana po to, żeby później wspólnie sprawdzić błędy i ustalić największe przeszkody na trasie.

 
Ćwiczenia teoretyczne będą się odbywały w soboty przed i popołudniu. A indywidualne szkolenia w tygodniu, tak żeby dostosować się do rytmu dnia kursanta.  W wyjątkowych przypadkach instruktor przyjedzie do nieśmiałych i wahających się uczestników. Efekt Gdyńskiej Szkoły Rowerowej, to kolejna setka mieszkańców, która będzie korzystała z roweru jako codziennego środka transportu.

 
Więcej informacji na ingremio.edu.pl i rowerowagdynia.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy