Miasto się chwali: w Gdyni MAMY więcej!

„MAMY więcej” to opowieść o kobietach, które pozwoliły sobie na iście szaleńczy krok. W czasach niestabilności gospodarczej postanowiły mieć więcej… Czego? Tak naprawdę wszystkiego. Oczywiście w pierwszej kolejności dzieci, ale też: radości, smutków, emocji, lęków, śmiechu, kłótni, hałasu, zakupów, prania, bałaganu, może nawet czasu.

Wystawie, którą można oglądać do 15 grudnia, towarzyszyć będą warsztaty: 
10 grudnia, godz. 17.00 – spotkanie z fotografkami Sylwią Mierzewską i Basią Matwiejczyk pt. „Sekrety fotografii portretowej – jak jeszcze lepiej fotografować swoje dzieci”. Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy do przyniesienie wykonanych przez siebie fotografii (mogą być w wersji cyfrowej lub wydruki).
 – 11 grudnia, godz. 11.00 – ilustratorka Bogna Pniewska poprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców „Anioły – tworzenie ozdób świątecznych”. Wstęp bezpłatny. Zapisy pod nr tel. 602 701 085.

Wystawa jest pomysłem Joanny  Kraszewskiej. Prace nad jej realizacją rozpoczęły się w lutym 2013 roku. Wśród autorek  są fotografki, stylistka, specjalistki od makijażu i fryzur oraz psycholog – wszystkie to MAMY z trojgiem lub z większą gromadką dzieci, w dodatku związane z Gdynią.

Wystawa jest projektem non profit, w którym, oprócz organizatorek, biorą też udział cztery zaproszone, wyjątkowe kobiety i ich rodziny. Autorką nazwy „MAMY więcej” jest ilustratorka Bogna Pniewska. Logotyp stworzyła stylistka i fotograf Dagmara Gałecka.
Realizatorki wystawy:
Joanna Kraszewska – pomysłodawczyni projektu;
Dagmara Gałecka – stylizacja sesji, fotograf, opiekun artystyczny wystawy, projekt graf. logo i katalogu;
Basia Matwiejczyk – fotograf, koordynator projektu;
Sylwia Mierzewska – fotograf, koordynator projektu;
Małgorzata Filar – makijaż;
Karolina Frelich – stylizacja fryzur;
Joanna Mańkowska – psycholog.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka a także Pełnomocnika Prezydenta ds. Rodziny Beaty Szadziul.
Projekt i wykonanie: Mehowmy