Miasto od nowa. Podziel się wspomnieniami

Rok 1945 i koniec II wojny światowej to dla dziesiątek tysięcy ludzi nowe otwarcie. Gdańsk dla wielu stał się nowym domem. Tu postanowili się osiedlić, z Gdańskiem związali losy swoich rodzin. Poznajmy historie z tym związane. Opisz, narysuj, nagraj historię, która nie może odejść w zapomnienie.


Kształt obecnego Gdańska zawdzięczamy tym, co tu byli przed wiekami, ale i tym, którzy związali swój los z naszym miastem po II wojnie światowej. Nasi pradziadkowie, dziadkowie, rodzice osiedlając się w Gdańsku zbudowali to miasto „od nowa” i dzięki nim żyjemy w obecnej rzeczywistości. W 70.rocznicę zakończenia miasto zachęca do udziału w wyjątkowym konkursie. Spisz wspomnienia, podziel się pamiątkami i zdjęciami z lat po II wojnie światowej – podziel się swoją historią i ocal ją od zapomnienia!


Konkurs skierowany jest do wszystkich gdańszczan, niezależnie od wieku. Forma wspomnień też jest dowolna. Zebrane historie można spisać, narysować, nagrać- ważne, żeby opowiadały o dziejach Gdańska po 1945 roku. Nadesłane prace będą publikowane na łamach Gazety Wyborczej Trójmiasto, a prace zwycięzców pokazane na www.gdansk.pl

 

Wyłonione przez Komisję Konkursową prace będą nagrodzone. Nagrody przyznane będą w czterech kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i dla dorosłych. Na nagrodzonych we wszystkich kategoriach czekają tablety, na uczniów – m.in. konsole gier, czytniki e-booków, dla dorosłych – albumy.


Prace należy wysłać na adres mailowy: promocja@gdansk.agora.pl lub pocztowy: „Gazeta Wyborcza Oddział Gdańsk”, ul. Tkacka 7/8, Gdańsk z dopiskiem „Gdańsk. Miasto od nowa”. Każda praca musi zawierać dane zgłaszającego: imię, nazwisko, adres mailowy, numer kontaktowy, a w przypadku osób niepełnoletnich: imię, nazwisko, adres mailowy, numer telefonu opiekuna oraz jego zgodę na udział niepełnoletniego w konkursie. Każdy uczestnik może przysłać dowolną liczbę prac. Termin nadsyłania prac mija 20 marca 2015 r.

Projekt i wykonanie: Mehowmy