Menedżerowie w kaloszach

W ubiegły piątek pracownicy GPEC w ramach programu „Wspólne działanie – lokalne zaangażowanie” budowali tor przeszkód na Dolnym Mieście.

 

Program „Wspólne działanie – lokalne zaangażowanie” to inicjatywa Grupy Stadtwerke Leipzig, której częścią jest GPEC. Jej celem jest włączenie pracowników do działań na rzecz otoczenia firmy i pomoc lokalnej społeczności. Pracownicy Grupy Stadtwerke Leipzig w Polsce przedstawili swoje pomysły, następnie wewnętrzna komisja dokonała ich oceny, a najlepsze przekazała do realizacji. Działania były prowadzone w drugiej połowie sierpnia oraz będą prowadzone jeszcze we wrześniu. Każdy zespół będzie miał do dyspozycji jeden dzień na przeprowadzenie projektu. Firmy zapewniają środki, w tym środki finansowe potrzebne do wykonania zadania oraz dzień wolny na realizację przedsięwzięcia.

 

Pracownicy dostali wolną rękę przy wyborze rodzaju akcji oraz tego, do kogo będzie ona skierowana. Dzięki ich pomysłowości w gdańskim ośrodku Mrowisko w ubiegły piątek został zrewitalizowany park i powstanie plac zabaw. – Generalnie naszym celem było przygotowanie parku pod dalszy rozwój. Park został uprzątnięty. Tor przeszkód został ustawiony i już służy mieszkańcom Dolnego Miasta. Pogoda dopisała, ale praca była ciężka. W sumie w piątek działało 16 osób, od 7:00 do 20:00 – mówi Arkadiusz Bruliński – Rzecznik Prasowy GPEC, lider piątkowej akcji.

 

Pomysł nie tylko okazał się świetnym prezentem dla mieszkańców, ale także był ciekawą przygodą dla samych pracowników. – Zrobiliśmy coś dla lokalnej społeczności, ale też zrobiliśmy coś dla siebie. Wspólna praca okazała się doskonałą możliwością integracji zespołu, a także nauczenia się realizacji skomplikowanego projektu, który polegał na zabezpieczeniu materiałów, narzędzi, zarządzaniu ludźmi i czasem – dodaje Arkadiusz Bruliński.

 

Wrześniowy piątek był prawdziwym dniem dla Pomorza. Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej.

Projekt i wykonanie: Mehowmy