Medyczny Dzień Nauki 2013

Tego czy pawiany piją kawę, co dzieje się w organizmie po wypiciu alkoholu oraz co jedzą na Madagaskarze będzie można się dowiedzieć podczas VI Medycznego Dnia Nauki.

Oprócz interesujących wykładów nie zabraknie warsztatów i pokazów na stoiskach. Obok tych dobrze znanych i cieszących się corocznie popularnością jak np. nauka udzielania pierwszej pomocy, kurs szycia chirurgicznego czy zwiedzania Zwierzętarni nie zabraknie wielu nowości. Wśród nich pokaz efektownych eksperymentów z suchym lodem i ciekłym azotem, rozpoznawanie zapachów różnych olejków oraz wytwarzanie prostych kosmetyków z wykorzystaniem olejków eterycznych i innych surowców roślinnych. Młodzi dietetycy pod okiem instruktora triatlonu przekonywać będą, że sport i dieta powinny iść ze sobą w parze. Nie zabraknie również bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Medyczny Dzień Nauki to największa na Pomorzu impreza popularyzująca nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa. MDN odbędzie się 24 maja 2013 r. w godz. 9-13 w Collegium Biomedicum w Gdańsku.

Medyczny Dzień Nauki odbywa się w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który potrwa od 22 do 26 maja 2013 r.

Więcej: Medyczny Dzień Nauki

źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy