Materiały e-learningowe

Film o wolontariacie:

Prezentacje online:

1. Jak pozyskać wolontariusza na potrzeby mojej organizacji?

Prezentacja dla podmiotów (organizacji i instytucji), które chcą współpracować z wolontariuszami. Zawiera podstawowe informacje o tym kto może korzystać ze wsparcia wolontariuszy oraz w jaki sposób wolontariusze mogą działać na rzecz naszej organizacji.

 

2. Rodzaje wolontariatu

Prezentacja dla wolontariuszy oraz organizacji pozarządowych i instytucji publicznych przybliżająca 3 rodzaje wolontariatu – wolontariat akcyjny, długoterminowy i zdalny. Dzięki prezentacji wolontariusze i organizacje dowiedzą się, jaka jest specyfika poszczególnych rodzajów i które będą dla nich najbardziej odpowiednie.

rodzaje wolontariacie

3. Prawo a wolontariat

Prezentacja dla organizacji, instytucji i wolontariuszy, którzy zadają sobie pytania odnosnie do kwestii prawnych związanych z wolontariatem. Aktywność wolontariacka jest regulowana przez ustawę i warto znać najważniejsze przepisy, które się w niej znajdują. Ułatwi to współpracę między wolontariuszami a organizacjami.

prawo a wolontariat

Dokumenty – porozumienie, zaświadczenie

Prezentacja dla organizacji i wolontariuszy objasniająca kwestie najważniejszych dokumnetów wolontariackich – porozumienia oraz zaświadczenia.

Tutoriale

1. Jak zostać wolontariuszem?

Tutorial pokazujący jak korzystać z portalu wolontariatgdansk.pl. Jest to instrukcja jak krok po kroku dołączyć do Wolontariuszy Miasta Gdańska i móc aplikować na różnorodne oferty wolontariackie.

 

2. Jak podjąć z nami współpracę i dodawać oferty na naszym portalu?

Tutorial przeznaczony dla organizacji pozarządowych i instytucji, które chcą rekrutować wolontariuszy poprzez portal wolontariatgdansk.pl i korzystać z naszej pomocy. Dzięki filmikowi dowiecie się, jak nawiązać z nami współpracę oraz jak dodać ofertę dla wolontariuszy na portalu.

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy