Masz piękny balkon lub kolorowe podwórko? Weź udział w konkursie!

To już 22 edycja konkurs, którego celem jest upiększenie Sopotu. Ukwiecone balkony, zagospodarowane podwórza, odtworzone ogrodzenia, odnowione elewacje, to efekt pracy sopocian, który poprawia wizerunek nie tylko otoczenia, ale i całego miasta, czyniąc go bardziej kolorowym i przyjaznym. 

Miasto gorąco zachęca tych, którzy mają piękne, kolorowe balkony, podwórza, posesje do wzięcia udziału w konkursie. W trakcie oceny będą brane pod uwagę następujące elementy:

• różnorodność nasadzeń gatunków,
• harmonijne wkomponowanie się w otoczenie,
• wykorzystanie gatunków wymagających przeprowadzenia zwiększonej ilości zabiegów pielęgnacyjnych,
• prace remontowe małej architektury,
• nawiązanie do tradycji dawnych sopockich ogrodów posesyjnych,
• podejmowanie wspólnych zbiorowych działań na posesjach.

Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy Sopotu – indywidualnie lub jako wspólnoty mieszkaniowe oraz różne instytucje, w tym podmioty gospodarcze zlokalizowane na terenie Sopotu. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać zdjęcie wraz z informacją zawierającą: imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz dokładny adres można dostarczyć osobiście, pocztą zwykłą lub za pośrednictwem internetu na adres: Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska, inzynieria@sopot.pl Dodatkowe wyjaśnienia w sprawie konkursu można uzyskać pod numerem telefonu sekretariatu Wydziału: 0 58 521-37-94. Osoby nie mające możliwości wykonania zdjęć jak również nie korzystające z internetu mogą skorzystać z pomocy pracowników Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska.
Zgłoszenia wraz ze zdjęciami przyjmowane są do 31 lipca 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się we wrześniu na HIPODROMIE, podczas III Sopockiego grillowania. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody I,II,III oraz wyróżnienia.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

 

 

 

 

Foto: polki.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy