Marzysz o pracy przewodnika psa ratowniczego? Właśnie zaczyna się wiosenny nabór!

Lubisz pomagać innym, interesuje Cię ratownictwo, a do tego posiadasz psa lub właśnie chcesz go nabyć? Grupa Ratownictwa Specjalnego właśnie prowadzi nabór do Sekcji Psów Ratowniczo-Poszukiwawczych!


Ratownicy działają jako wolontariusze, a ich celem jest niesienie pomocy ofiarom katastrof np. budowlanych oraz poszukiwanie osób zaginionych w terenie. Każdy z nich zostaje przeszkolony z zakresu pierwszej pomocy jak również z podstaw technik wysokościowych. Jedyne warunki jakie musisz spełnić, to być osobą pełnoletnią, zdrową i sprawną fizycznie oraz umieć pracować w zespole.


Jeśli posiadasz psa, to musi mieć od trzech miesięcy do dwóch lat, być psem spokojnym, pewnym siebie, śmiałym i zainteresowanym nowymi sytuacjami. Ratownik wraz z psem muszą być przygotowani na to, że Sekcja Psów Ratowniczo – Poszukiwawczych odpowiada na zgłoszenia w całym kraju i często jest to praca w warunkach trudnych i niebezpiecznych – wycieki paliwa, zniszczone budynki, nieprzyjemne zapachy i wiele innych. Praca ratownika daje jednak dużo satysfakcji, uczy wykorzystywać swoje umiejętności w ekstremalnych i ciężkich warunkach, a także dzięki tej pracy pies i jego opiekun nawiązują bardzo mocną, wręcz nierozerwalną więź.


Jeśli czujesz, że chcesz podołać temu wyzwaniu przyjdź 15 kwietnia (niedziela) o godzinie 14.00 do Ośrodka Szkoleniowego Sekcji Psów Ratowniczo – Poszukiwawczych w Gdyni Orłowie na  ul. Spółdzielczą (niedaleko CH. Klif). Na to spotkanie nie zabieraj swojego psa. Więcej informacji  pod numerami telefonów: Sebastian Sandach 605-930-052, Michał Pączek 501-234-047. Jeśli nie posiadasz psa i nie planujesz go mieć, ale chcesz pomagać to również możesz pojawić się na spotkaniu.


Przewodników i trenerów psów ratowniczych szuka także Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 28 marca o godzinie 18.00 w gdańskiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Beniowskiego 7. Wystarczy przynieść swój dowód osobisty i książeczkę zdrowia psa.

 

 

Aleksandra Baniak

 

 

 

 

 

Foto:Piotr Grzywocz

Projekt i wykonanie: Mehowmy