Marsz Neandertala

Był nieco niższy od współczesnego człowieka. Miał krępe, mocne ciało i szeroką szczękę. Neandertalczyk przemierzał świat boso. A czy dzisiejszy Homo Sapiens jest w stanie przechadzać się leśną ścieżką bez wygodnych butów? To właśnie spróbują sprawdzić uczestnicy I Marsz Neandertala.

 

Gdyński marsz odbędzie się 7 sierpnia. Miłośnicy leśnych spacerów i obcowania z naturą wyruszą o godzinie 10. Podążą leśną ścieżką rowerową ciągnącą się między Działkami Leśnymi, a Demptowem. Start i meta marszu znajduje się w tym samym miejscu. Na pokonanie całej trasy, która obejmuje 7,5 km, organizatorzy przewidzieli 2 godziny.

 

Do 5 lipca można było elektroniczne zapisywać się na marsz. Na wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział, ale nie zdążyli zarejestrować się przez stronę internetową, czeka biuro zawodów marszu, w którym będzie można wpisać się tuż przed imprezą (do 9.30). Wtedy również należy dokonać opłaty startowej, a każdy kto zapisał się drogą elektroniczną powinien w biurze potwierdzić swój udział.

 

Organizatorzy imprezy pomyśleli również o pomarszowych atrakcjach. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal i będzie mógł odcisnąć swoją stopę w glinie. Będzie to jego indywidualny wkład w stworzenie alei marszu Neandertala. Na wszystkich, którzy ukończą marsz będą czekały również dwa puchary. Jeden dla osoby, która jako pierwsza dotrze do mety. Drugi natomiast dla tego, kto okaże się najlepiej ucharakteryzowanym Neandertalem.

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy