Marchewką też można zrobić rewolucję

Przepyszny hamburger na zakończenie nocnej imprezy? Kebab kupiony w budce, tak na obiad, a na kolację gotowe lasagne z marketu? Nie, nie, nie!

 

Ciągle gdzieś biegniemy: na kolejkę, na autobus, na przystanek, w myślach szybko powtarzamy: oby zdążyć na ten autobus. Całe nasze życie to jeden wielki bieg i w taki sam sposób robimy zakupy: byle jak, ważne, żeby było szybko. Później szybko do domu, jesteśmy na miejscu i patrząc na zegarek załamujemy ręce: to już ta godzina? No to dzisiaj znowu zjem pizzę. Projekt Marchewka: Rewolucja, zmienia świat, a raczej przywraca na właściwe tory. Tłumaczy nam, że mamy czas, żeby zjeść dobry, prawdziwy, ciepły obiad.

 

Projekt powstał po to, żeby nauczyć nas robić zakupy, gotować i jeść zdrowo. Jak to zrobić? To całkiem proste: wystarczy rano, jeszcze przed pracą/szkołą/uczelnią skoczyć na lokalny ryneczek, by poznać tam Pana Rolnika, uprawiającego zapomniane już warzywa: pasternak, topinambur czy salsefię bądź znaleźć tam po prostu zdrową, brudną marchewkę. Marchewkowi rewolucjoniści chcą inspirować, aby tworzyć wszystko od początku, samodzielnie, nie korzystać z gotowców, przykładowo: własnoręcznie upiec chleb, zamiast kupować go w piekarni. Jeżeli chleb to dla nas zbyt zaawansowany poziom kulinarnego wtajemniczenia możemy zacząć od zaprzestania kupowania półproduktów, np. zrobić przecier pomidorowy z własnoręcznie zmiksowanych pomidorów, właśnie tych kupionych na ryneczku.

 

Jak znaleźć inspirację? I poznać projekt Marchewka: Rewolucja od podszewki? Warto wybrać się na wystawę, którą można zobaczyć już od dzisiaj w Gdańsku przy ulicy Heweliusza 29. Wystawa jest przygotowana w systemie 3D, czyli eksponaty można będzie DOTKNĄĆ, niektórych rzeczy nawet DOŚWIADCZYĆ i o wszystko na pewno DOPYTAĆ. Oprócz wystawy odbędą się również warsztaty naturalnego odżywiania, zajęcia dla dzieci czy pokazy filmów. I zawsze znajdzie się też filiżanka ciepłej ziołowej herbatki, przy której będzie można podyskutować o zdrowym stylu życia.

 

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00. Weekendy 15:00-19:00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej o projekcie: http://marchewka-rewolucja.pl/

Foto: P.Alicki, http://marchewka-rewolucja.pl/wp-content/uploads/2012/10/fot.-P.-Alicki-36.jpg

Projekt i wykonanie: Mehowmy