Mama chce mieć wybór

Bycie współczesna mamą, wcale nie jest proste. Tak jak w modzie, tak i w rodzicielstwie, co chwilę coś się zmienia. BLW, SNS, chustowanie brzmi jak tajny kod, ale wcale tak być nie musi! Żeby nie zgubić się w gąszczu tajemniczych haseł warto wybrać się do Klubu Mam.


Dzieci rodzą się bez instrukcji obsługi, a Internet i półki w księgarniach przepełnione są od poradników, które często przeczą sobie i właściwie trudno ocenić, którą ścieżką podążać, żeby dobrze wychować dziecko. Często też nie pomoże rada babci, bo zmieniło się podejście do wychowania. Co więc zrobić? Warto skorzystać z Klubu Mam.


Pomysł nie jest nowy, jednak bardzo prosty. Są to regularne spotkania rodziców, najczęściej mam, które spotykają się, żeby porozmawiać o dzieciach, wymienić się doświadczeniem, ale też wątpliwościami dotyczącymi radzenia sobie z dzieckiem. Mama już nie musi siedzieć sama w domu albo wydawać pieniędzy na drogie wyjścia do kawiarni czy sali zabaw dla malucha. Wystarczy, że jest otwarta na inne mamy i chce przyjść na spotkanie. Oczywiście z dzieckiem!


Obecnie w Gdańsku, dzięki projektowi Fundacji Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl”, Kluby powstają jak grzyby po deszczu. Od początku września regularnie spotykają się mamy z Przymorza, Osowej, Zaspy, Ujeściska czy Kowal. W tym tygodniu jest świetna okazja, żeby w klubach dowiedzieć się czegoś więcej o świadomym rodzicielstwie i bliskości z maluchem.


Od wczoraj trwa Międzynarodowy Tydzień Bliskości, a trójmiejskie mamy również postanowiły wziąć w nim czynny udział. Jutro w IKEA od 16.00 będzie można dowiedzieć się wszystkiego o chustach i noszeniu w nich dzieci, a w czwartek w Kowalach, w Klubie Mamy i Taty wziąć udział w warsztatach chustowych. Mamy niejadków zapraszamy na spotkanie z Anią Bućko, mamą, która wie wszystko o tym co lubi bobas i rozwiąże zagadkę czym jest BLW. Spotkanie w piątek, w Makaraka w Gdyni o 11.00, wstęp wolny.  Na zakończenie Tygodnia Bliskości, w parku Regana mamy przespacerują się z dziećmi w chustach wzdłuż morza. Więcej szczegółów na stronie klubymam.org lub klubkangura.com.pl/trojmiasto.

 


Ola

 

 

 

 

 

Foto: http://cleo-squid-squid.tumblr.com/post/32282567782

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy