Magdalena Różczka wolontariuszem roku!

Magdalena Różczka została laureatką konkursu o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności”. Konkurs organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Tygodnika Newsweek Polska.


Celem Konkursu „Gwiazdy Dobroczynności” jest wyłonienie najbardziej zaangażowanych społecznie polskich Gwiazd, promocja cennych inicjatyw i organizacji społecznych, aktywizowanie społeczeństwa na polu działań społecznych oraz zebranie środków na Fundusz Wieczysty Gwiazd Dobroczynności „Pozytywka” wspierający edukację dzieci niepełnosprawnych.


Magdalena Różczka współpracuje z wieloma organizacjami okazując swoje wielkie serce potrzebującym, szczególnie tym najmłodszym. Od 2009 roku współpracuje z Fundacją Spełnionych Marzeń biorąc udział m.in. w akcjach: spotkania z Gwiazdą na oddziałach onkologicznych w Warszawie, Kielcach i Lublinie, pokazach mody Dzieci-Dzieciom, Daj pieluszkę dla Maluszka, sesja do Kalendarza Marzeń 2012, Gwiazdka. Aktorka wspiera także działania Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku, jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, współpracuje z Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Bierze udział w kampaniach społecznych: Kocham nie biję, Kocham reaguję, Zgaś światło, Światowy dzień Książki oraz Jeszcze żywy KARP. Za działania na rzecz potrzebujących otrzymała w 2011 roku wyróżnienie „Bursztynowej Róży”.


„Pani Magdalena pomaga z potrzeby serca. Zapytana o powód swoich działań zawsze z uśmiechem odpowiada: bo kocham pomagać” Tomasz Osuch prezes Fundacji Spełnionych Marzeń tak uzasadniał nagrodę „Bursztynowej Róży” dla Pani Magdaleny.


W kategori wolontariusz roku, nominowano również Małgorzatę Sochę, Adama Sztabę, Ryszarda Rembiszewskiego i Ewelinę Flintę.

 

 

 

 

Foto: Baltmedia

Projekt i wykonanie: Mehowmy