Lubisz śpiewać? Weź udział w konkursie

Gdańskie Stowarzyszenie „Jaś i Małgosia” zaprasza do VII edycji Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku. Preeliminacje 27 maja 2013 r.

 

Konkurs ma promować polską piosenkę wśród dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim ma odkrywać talenty. Udział w Konkursie jest bezpłatny, jedyny warunek do spełnienia to zaśpiewanie ulubionej piosenki polskich autorów. Jak informują organizatorzy „uczestnicy powinni zaprezentować piosenkę polskich autorów z  akompaniamentem, podkładem muzycznym lub a cappella. Jedna z nich może być kompozycją własną. Mile widziane będzie wykonanie piosenki z repertuaru Teatrzyku Bim-Bom”.

 

Zgłosić może się każdy, warunek jest jeden: trzeba zmieścić się w przedziale wiekowym 7-19 lat. Najstarsi nie będą jednak bezpośrednio rywalizowali z najmłodszymi, bowiem konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych:  7-10, 11-14, 15-19 lat. Każda grupa oceniania będzie osobno i w każdej przewidziane są atrakcyjne  nagrody.

 

Wykonawców oceniać będzie jury w składzie: Andrzej Nanowski Akademia Muzyczna Gdańsk- Wydział Musicalu, Beata Dąbrowska- sopran, Dariusz S. Wójcik- Dyrektor Teatru Otwartego w Gdańsku oraz Katarzyna  Rogalska– sekretarz Jury. Jury będzie brało pod uwagę muzykalność, umiejętności wokalne, dykcję, intonację, dobór repertuaru, interpretację piosenek z zachowaniem tekstu i poprawnej linii melodcznej.

 

Do udziału w konkursie niezbędny będzie formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić  z wyprzedzeniem. Należy wpisać podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, jedyna dodatkowa rubryka to miejsce na wpisanie dotychczasowych osiągnięć. Preeliminacje rozpoczną się 24 maja w powiecie kartuskim. W Gdańsku wystartują 3 dni później (27.05.2013) w Pałacu Młodzieży Gdańsk, zgłoszenie trzeba wysłać do 21 maja na adres: jasimalgosia.gda@wp.pl

 

Po raz pierwszy w konkursie mogą wziąć udział zespoły do 8 osób. Preealiminacje odbędą się  7 czerwca – godzina 9:00 Konkurs. Tu zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja, adres przesyłania zgłoszeń identyczny, jak dla solistów: jasimalgosia.gda@wp.pl. Tego samego dnia, o godzinie 12:00 odbędzie się Konkurs Główny dla Laureatów poszczególnych preeliminacji w  Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku.

 

Szczegóły na stronie www.jasimalgosia.org

 

 

 

 

 

Foto: Johannes Jansson

Projekt i wykonanie: Mehowmy