Lubisz podziwiać żurawie? Wypowiedz się w ankiecie

Wielkie, żelazne żurawie to stały element krajobrazu Gdańska. Ich wizerunek został uwieczniony w filmie Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru”, a także został wykorzystany m.in. w logo festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. Czy wyobrażasz sobie teraz ich zniknięcie z pejzażu miasta?


Obecnie Biuro Rozwoju Gdańska przygotowuje „Studium krajobrazowe Młodego Miasta ze szczególnym uwzględnieniem dźwigów” w związku z tym została przygotowana ankieta dla wszystkich, którym los dźwigów nie jest obojętny. Ankieta dostępna jest pod adresem http://moje-ankiety.pl/respond-29543/sec-rkcP3Bi4.html. Pytania dotyczą m.in. tego, jaką rolę zdaniem mieszkańców pełnią dźwigi w Gdańsku? Czy są ważnym elementem miejskiego krajobrazu? Czy powinny zostać zachowane?


Dyskusja o dźwigach toczy się już od kilku miesięcy. Już dawno miasto rozważało kupienie jednego z nich, jednak ogromna kwota okazała się nierealna do zapłaty. Były też pomysły by wpisać je na listę zabytków. Pejzaż Stoczni Gdańskiej ciągle ulega zmianom. W kwietniu zniknęły dwa dźwigi, w tym Kone, który był widoczny z Głównego i Starego Miasta. Ciągle też trwa budowa Europejskiego Centrum Solidarności. Nad przyszłością tych terenów dyskutuje Rada Intereseriuszy Stoczni Gdańskiej, a także deweloperzy, miasto i artyści. Wiadomo, że na terenach byłej stoczni ma powstać Młode Miasto – nowa dzielnica Gdańska.


Jeśli więc uwielbiasz gdańskie żurawie i nie chcesz żeby na zawsze zniknęły z naszego miasta to koniecznie zainteresuj się ich losem.

 


                                                                                          Ola

Projekt i wykonanie: Mehowmy