Lotto skumulowało dobre uczynki

„Kumulacja Dobrej Woli” to program, w którym w rolę wolontariuszy wcielili się pracownicy Lotto. To już trzecia edycja programu. W 12 projektów wolontariackich zaangażowało się w sumie 109 pracowników spółki i kolektorów sieci LOTTO z całej Polski.

 

Tym razem wolontariusze swoje działania zdecydowali się skierować do osób niepełnosprawnych, dzieci z hospicjum, Domów Dziecka i uboższych rodzin, małych pacjentów szpitala, uczniów IV-tych klas jednej ze szkół podstawowych, a także do zwierząt ze schroniska.Wolontariusze Lotto dotarli również do Redy. Tutaj głównym celem projektu było pokazanie, że nauka języka polskiego może być świetną zabawą. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie uczestniczyli w konkursach literackich, odwiedzili również Teatr Muzyczny w Gdyni. Wiele emocji wśród najmłodszych wywołała możliwość zobaczenia magicznego świata teatru od kulis. Wszystko miało na celu rozbudzić dziecięcą wyobraźnie i zachęcić do czytania książek.

 

– Dzięki pracy wolontariackiej pracownicy Lotto mogą sprawdzić się w nowych dla siebie rolach i sytuacjach. Rozwijają się i uwrażliwiają na potrzeby innych, a także deklarują, że czują się spełnieni jako współtwórcy otaczającej ich rzeczywistości – mówi Anna Zawadzka, prezes Fundacji Lotto Milion Marzeń

 

– Tworzy się specyficzna więź między pracownikami a pracodawcą, oraz wyraźnie poprawiają się relacje w zespołach – mówi dyrektor Fundacji, Bartosz Mielecki. Benefity dla odbiorców pomocy są również niemałe: czas, zaangażowanie i pozytywne emocje wolontariuszy, ich oryginalne pomysły, wiedza i doświadczenie zawodowe oraz pomoc rzeczowa.

Podsumowała liderka wolontariuszy zaangażowanych w akcję na rzecz dzieci. Głównym celem przedsięwzięcia było pokazanie, że nauka języka polskiego może być świetną zabawą.

 

Do końca stycznia 2013 w inicjatywy społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się w sumie 108 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci własnej Lotto z całej Polski. W sumie 833 osób skorzystało ze zorganizowanych przedsięwzięć.

 

Zobacz jak wyglądała trzecia edycja: http://www.youtube.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy