LOTOS wpisany na Złotą Listę Pracodawców

LOTOS nagrodzono w kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników. Jako laureat XVIII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” spółka została również wpisana na tzw. Złotą Listę Pracodawców. Tym samym LOTOS dołączył do elitarnej grupy pracodawców, których cechuje przede wszystkim odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracy i dobro pracowników.

 

LOTOS po raz pierwszy znalazł się na podium etapu ogólnopolskiego konkursu. Oznacza to, że wszystkie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy realizowane są w spółce nie tylko w sposób wymagany przepisami prawa, ale w sposób daleko wykraczający poza przyjęte standardy. Oprócz wdrożenia efektywnych rozwiązań systemowych i szeregu działań dodatkowych, jako liderów bezpieczeństwa Państwowa Inspekcja Pracy postrzega zakłady przykładające dużą wagę do budowania wysokiej kultury bezpieczeństwa oraz dobrego przygotowania pracowników do wykonywanej pracy.  Jedynie spełniając te wymagania można było osiągnąć tak wielki sukces.

 

Konkurs „Pracodawca–organizator pracy bezpiecznej” co roku cieszy się dużym zainteresowaniem pracodawców. Coraz więcej przedsiębiorstw jest bowiem świadoma, że bezpieczeństwo pracy wpływa na sposób postrzegania firmy na arenie krajowej i międzynarodowej. Firmy kierujące się przede wszystkim dobrem pracowników, poprzez zapewnienie im bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy zyskują na atrakcyjności i prestiżu, co przekłada się również na aspekty ekonomiczne ich działalności.

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy