LOTOS funduje kolejne boisko

Nowoczesne boisko ze sztuczną trawą i oświetleniem zostało otwarte ostatniego dnia września przy Gimnazjum nr 20 na gdańskim osiedlu Przymorze. W uroczystości udział wzięli m.in. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska oraz Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A. – firmy, która jako jedyna ufundowała drugie boisko w ramach akcji „Junior GDAŃSK 2012”.


Obiekt przy ul. Zgody II jest szesnastym boiskiem oddanym w ramach programu „Junior GDAŃSK 2012”. Budowa boiska trwała 2 miesiące, a oficjalną umowę w sprawie realizacji tej inwestycji władze Gdańska podpisały z Grupą LOTOS S.A. w grudniu 2010 r. Jest to obiekt przeznaczony do gry w futbol, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Warto przypomnieć, że w listopadzie 2009 r. po trzymiesięcznej budowie oddano do użytku boisko sportowe przy szkole podstawowej numer 61 przy ul. Siennej, na gdańskiej Przeróbce. Zaangażowanie Grupy LOTOS przy budowie obu boisk to nie tylko fundusze pieniężne, ale także profesjonalny sprzęt sportowy dla dzieci.

 

– Bardzo się cieszę, że powstał ten wspaniały obiekt, nowoczesne i wielofunkcyjne boisko. Akcja Junior GDAŃSK 2012 jest fantastycznym pomysłem, który Grupa LOTOS poparła z całym przekonaniem i głębokim zaangażowaniem. – powiedział Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A. i jednocześnie przewodniczący rady sponsorów Społecznego Komitetu Wsparcia Euro 2012. – Mam nadzieję że ten sprzęt i to boisko pozwolą rozwijać nowe piłkarskie talenty.


Grupa LOTOS od 4 lat zaangażowana jest w Społeczny Komitet Wsparcia Euro 2012, który powstał z inicjatywy pomorskich środowisk gospodarczych. Funkcjonuje on pod patronatem prezydenta Miasta Gdańska. Jednym z głównych zadań komitetu jest współudział i pomoc w budowie gdańskich boisk przyszkolnych. Zaangażowanie spółki w akcję „Junior GDAŃSK 2012” jest częścią polityki wspierania rozwoju społeczności lokalnych i w ten sposób Grupa LOTOS pomaga miastu Gdańsk w przygotowaniach do Euro 2012.

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy