Literacko w Gdyni, spotkaj się ze zwycięzcami

To będą dwa interesujące, literackie dni w Gdyni. W ramach kolejnych „Jesiennych Spotkań z Laureatami Nagrody Literackiej Gdynia” pojawią się ci, których książki Kapituła Nagrody uznała za najbardziej wartościowe spośród wydanych w 2012 r.

Tegorocznych gdyńskich laureatów do rozmów zaproszą trzej profesorowie Uniwersytetu Gdańskiego: Marek Adamiec, Maciej Michalski oraz Wojciech Owczarski. Ponadto gościnnie pojawi się w Gdyni, nominowana do nagrody w 2009 roku – prof. Inga Iwasiów z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wszystkie spotkania odbędą się w kawiarni artystycznej U Muzyk’uff (ul. Derdowskiego 9-11).

Program:

26 października
godz. 18.30 – Zyta Oryszyn, prowadzenie – prof. Inga Iwasiów (Uniwersytet Szczeciński);
godz. 20.00 – Andrzej Sosnowski, prowadzenie – prof. Marek Adamiec (Uniwersytet Gdański).


Nagroda Literacka Gdynia została powołana do życia w 2006 roku przez Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących, polskich twórców. Jest przyznawana rokrocznie autorom najlepszych książek wydanych w poprzednim roku.


Zwycięzcy w trzech kategoriach otrzymują pamiątkowe statuetki (Kostki Literackie) oraz nagrody w wysokości 50 tysięcy zł. Natomiast laureat „Nagrody Osobnej” – 10 tysięcy zł.

Projekt i wykonanie: Mehowmy