Lechia obywatelsko

Wielokrotnie już pisaliśmy o społecznych inicjatywach Lechii Gdańsk. Lwy Północy pomagały już Pomorskiemu Hospicjum, dzieciom chorym na mukowiscydozę i Polakom z Wileńszczyzny. Tym razem przyszła kolej na podopiecznych domów dziecka.

 

Już niemal tradycją Lechii stało się zapraszanie na mecze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego województwa. Uczniowie i podopieczni domów dziecka oglądają mecze nieodpłatnie, na sektorze rodzinnym. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu na trybunach PGE Areny dzięki uprzejmości Lechii zasiadło ponad sześć tysięcy młodych kibiców! Na dziewięć spotkań Klub otrzymał aż 650 zamówień za darmowe wejściówki. Największe zainteresowanie wyraziły placówki z Gdańska i całego województwa pomorskiego, ale nie tylko. Kibicować piłkarzom Lechii przyjechali także wielbiciele piłki z miejscowości Stawigudy i młodzi piłkarze spod Poznania. Największa popularnością cieszyło się ostatnie spotkanie sezonu, z Jagiellonią Białystok – śledziła je z trybun największa liczba młodych wielbicieli footbolu.

 

Lechii Gdańsk gratulujemy dotychczasowych inicjatyw obywatelskich i liczymy na kolejne, o których z przyjemnością Was poinformujemy za pośrednictwem KIWI.

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy