Lato zaczyna się w Gdyni

Wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” inauguruje sezon letni w Gdyni.  Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej.


Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło do centrum miasta 30-tysięczną widownię. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 22 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.


Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej – Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.


Na scenie muzycznej w dniu 22 czerwca 2013 ulokowanej na Plaży Śródmieście wystąpią AYO, Hercules and Love Affair, Julia Marcell oraz L.U.C ze specjalnym koncertem przekrojowym Planet L.U.C. Scena koncertowa zapowiada się nadzwyczaj energetycznie. Każdy z zespołów reprezentuje inny nurt muzyczny, tworząc wybuchową mieszankę na powitanie lata. Autorską scenografię stworzy, jak co roku, uznany artysta Jarosław Koziara. Jednocześnie z radością informujemy, że Cudawiankowe koncerty na Plaży Śródmieście poprowadzi znakomita dziennikarka i miłośniczka muzyki – Agnieszka Szydłowska związana z Radiową Trójką.


CW 2013 to także intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etno-wianków. Podczas wydarzenia odbędzie się wielki Cudapikinik zachęcający do aktywnego wypoczynku w Parku Rady Europy, tuż przy Plaży. Wszystkie te aktywności są całkowicie otwarte dla uczestników wydarzenia.


A jeśli chcesz potańczyć koniecznie zajrzyj na Cudafunky! – do specjalnej strefy street dance dla tych, którzy kochają m.in. popping, breakdance czy hip-hop – wspólnie zatańczymy wraz z najlepszymi tancerzami.

 

Chcesz pomóc w organizacji tego wydarzenia? Zostań wolontariuszem! ZGŁOŚ SIĘ TUTAJ!

 

 

 

 

 

 

Foto: gdyniakulturalna.pl


Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY. Więcej informacji na www.cudawianki.eu

Projekt i wykonanie: Mehowmy