Lato zaczyna się w Gdyni: CudaWianki 2014

Wydarzenie „Lato zaczyna się w Gdyni: CudaWianki” inauguruje sezon letni w Gdyni. „CudaWianki” to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia nie tylko Nocy Świętojańskiej, ale i poprzedzającego ją dnia. Na widzów czekają koncerty gwiazd oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej, przeznaczonych nie tylko dla znawców muzyki, ale i dla szerokiego grona odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 21 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta. Wstęp jest wolny. Imprezę z pewnością można potraktować jako wstęp do zaczynającego się kilka dni później Open’era.

Główną gwiazdą koncertu na Plaży Śródmieście będzie formacja Gentleman & The Evolution, słynąca z ultraenergetycznych występów w rytmach reggae. Tego nurtu muzycznego na „CudaWiankowej” scenie jeszcze nie było. Gentleman – 38-letni muzyk, obecny na światowych scenach od 20 lat, ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych. Bezpretensjonalna, szczera muzyka w rytmach reggae, intensywność brzmienia, koncertowa energia zjednała mu miłość globalnej publiczności. Gentelman stał się z biegiem czasu międzynarodową gwiazdą muzyki reggae. W Polsce gościł kilkukrotnie (m. in. Open’er 2008), za każdym razem euforycznie witany przez swoich fanów.


Przed artystą dla gdyńskiej publiczności wystąpią Rebeka oraz O.S.T.R. „CudaWiankowy” wieczór muzyczny i spotkanie z gwiazdami poprowadzi Agnieszka Szydłowska, dziennikarka radiowej „Trójki”.

Tegoroczną nowością będzie druga, dzienna scena koncertowa umieszczona przy gdyńskim InfoBoxie, która ugości młode zespoły wykonujące muzykę alternatywną, które zostaną wybrane w wyniku rozstrzygnięcia oficjalnego konkursu organizowanego przez Miasto Gdynia, Gdynia InfoBox oraz „CudaWianki 2014″. Nagrodą główną w konkursie jest występ na scenie głównej w godzinach 19.00-19.45 przed gwiazdami wieczoru. Koncerty rozpoczną się o godzinie 19.00.


Foto: facebook.com/CudaWiankiGdynia

Projekt i wykonanie: Mehowmy