Kup coś z szuflady

Książki, artykuły gospodarstwa domowego, przybory szkolne, dekoracje – słowem wszystko, co zalega w naszych szafach i szufladach z radością przygarną seniorzy zY’s Men Klubu Gdynia, którzy postanowili otworzyć charytatywny sklepik „Z głębokiej szuflady”. Dochód ze sprzedaży zebranych przedmiotów przeznaczą na powstający przy Fundacji Klub Młodzieżowy.


CzłonkowieY’s Men Klubu Gdynia działającego przy Fundacji FLY to osoby bardzo aktywne – są słuchaczami Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestnikami programu Gdynia 55+, a także sami prowadzą zajęcia dla innych seniorów – mówi Radosław Daruk, prezes Fundacji FLY – teraz postanowili przeprowadzić zbiórkę przedmiotów, które sprzedadzą w charytatywnym sklepie „Z głębokiej szuflady”, aby wesprzeć powstający przy Fundacji Klub Młodzieżowy –. Środki uzyskane ze sprzedaży w dobroczynnym sklepiku przeznaczone będą na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych, czyli korepetycje, zajęcia artystyczne czy naukę języków obcych.


Na zachodzie idea charytatywnych sklepików znana jest już od dawna, w Polsce natomiast jest to nowość. Gdynia i jej mieszkańcy znani są z tego, że nie boją się wcielać w życie innowacyjnych pomysłów – mieszkańcy tego miasta tworzą swego rodzaju wspólnotę, lubią i potrafią podejmować inicjatywy na rzecz wsparcia potrzebujących – mówi Anna z Olecka, która do Gdyni przyjechała na studia – na pewno przyłączę się do zbiórki i odwiedzę sklepik – dodaje.


– Dary będziemy przyjmować od poniedziałku do piątku, w godzinach 9ºº-17ºº w siedzibie Fundacji FLY, mieszczącej się przy ul. Świętojańskiej 36/2 – mówi Radosław Daruk – sklep otwieramy już 16 marca. Działać on będzie w drugą i czwartą sobotękażdego miesiąca. Na otwarcie w sklepie kupić będzie można dekoracje wielkanocne wykonane przez seniorów uczestniczących w zajęciach Fundacji FLY. Ceny będą atrakcyjne, a negocjacje cenowe dozwolone – wylicza Daruk.


Zachęcamy zatem do dzielenia się niepotrzebnymi rzeczami, odwiedzenia sklepiku i sprawdzenia swoich negocjatorskich zdolności. Zapraszamy!

 

Justyna BastrzykFoto: alterthemood.blogspot.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy