Kulturalny marzec w Gdańsku

Nudzisz się? Instytut Kultury Miejskiej ma sposób, aby to zmienić. I przy okazji czegoś się nauczyć. Dowiedz się czego, zapoznając się z rozkładem zajęć.

Już dzisiaj, we wtorek 12 marca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Gdańskie Miniatury, umożliwiające poszerzenie wiedzy o regionie. Tym razem mowa będzie o Kobietach Pióra – pisarkach oraz dziennikarkach. Zapisy na zajęcia: miniatury@ikm.gda.pl. 

Dla zwolenników imprez muzycznych propozycją jest koncert SzaZaZe, czyli Pawła Szamburskiego, Patryka  Zakrockiego oraz Huberta Zemlera, którzy w sobotę 16 marca o godzinie 19 zagrają muzykę do filmów Themersonów. Następnie zaplanowany jest jam muzyczny. Wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc punkt@ikm.gda.pl.

W niedzielę (17 marca, godz. 12-13.30) dzieci w wieku 4-9 lat będą mogły wykazać swoje aktorskie umiejętności podczas warsztatów dramy, zatytułowanych Potwory (zapisy punkt@ikm.gda.pl)  Trochę starszym studentom (i nie tylko) Instytut Kultury Miejskiej proponuje spotkanie Obserwatorium Kultury o tytule Kultura studencka? Komu to potrzebne?  w poniedziałek  o 18.  Dzień później IKM zaprasza na KaWę czyli Kulturalną Wymianę, w ramach którego odbędzie się spotkanie z Damianem Muszyńskim (18.00). Z kolei w czwartek 21.03 będzie można posłuchać wykładu Moniki Zawadzkiej Göteborg, Odessa, który zacznie się o godzinie 19. 

W zależności od ilości zgłoszeń w dniach 21-22.03 lub 23-24.03 odbędą się warsztaty z partycypacji społecznej, poprowadzone przez Elżbietę Okroy (zapisy do 17.03, anna.urbanczyk@ikm.gda.pl).

Jeśli masz zbędne ciuchy, książki czy zabawki, a nie chcesz ich wyrzucać możesz je wymienić podczas wiosennej wymiany wypisanych przedmiotów. Akcja odbędzie się w sobotę, 23 marca w godzinach 12-15. W kolejny wtorek odbędzie się wydarzenie kończące kulturalny marzec w IKM – wykład Huberta Bilewicza Postsekularne gesty – Robert Rumas, Termofory vs. Mateusz Pęk Technosakralizacja kościoła katolickiego. 

 

 

Marta Gieda

Projekt i wykonanie: Mehowmy