Kulturalnie o Dniu Kobiet

Już dzisiaj świętujemy Dzień Kobiet. Oprócz tradycyjnego goździka, panie mogą liczyć na coś więcej. Jak co roku, Dzień Kobiet będzie nie tylko okazją do zabawy podczas licznych wydarzeń kulturalnych, ale i pretekstem do udziału w dyskusji na temat roli kobiety w dzisiejszym świecie.


8 marca w auli Wydziału Nauk Społecznych UG obędzie się VII spotkanie z cyklu „Kobieta w Kulturze”. Wydarzenie rozpocznie się o 15:00 od projekcji filmu Miss-Representation, po którym zaplanowany jest panel dyskusyjny oraz wideokonferencja z Jane Elliott, słynną amerykańską aktywistką działającą przeciw dyskryminacji kobiet. Dodatkowo, tego dnia na terenie Wydziału Nauk Społecznych podziwiać będzie można multimedialną projekcję zatytułowaną „GIRL POWER”.


Z kolei Dom Kultury „Młyniec” w Gdańsku i Fundacja Re:Akcji Artystycznych „FREA-art” zaprasza wszystkie panie na 20:30 na bezpłatne warsztaty rozwojowo-teatralne pt. „Stwarzanie siebie”, które odbędą się we wspomnianym domu kultury na ul.Pilotów 3.


Tego samego dnia Polska Filharmonia Kameralna szykuje dla kobiet prezent w postaci koncertu, który repertuarem będzie nawiązywał do okazji. Widowisko rozpocznie się o 18:30 w Sali Urzędu Miasta w Sopocie. Wstęp dla kobiet jest oczywiście bezpłatny.


Również 8 marca gdyński pub Charlie zaprasza o 20:30 na Charlie’s Live Sessions: Podróż Dookoła Świata – pokaz zdjęć połączony z muzyką improwizowaną.


Wydarzenia w ciągu kilku kolejnych dni także będą nawiązywać do Dnia Kobiet. 9 marca gdański klub Winda organizuje spotkanie pt. „Kobieta z Kwiatem, czyli Babskie Fioły”, gdzie swoje babskie fioły zaprezentują m.in. artystki muzyczki, tancerki, oceanograf oraz inżynier tortów. Wejście dla pań jest bezpłatne.


W niedzielę 11 marca o godzinie 12.00 spod Urzędu Miasta w Gdyni wyruszy Manifa. Marsz będzie wyrazem oburzenia i protestu przeciw braku równouprawnienia oraz dyskryminacji (nie tylko po względem płci). Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich, którym te tematy nie są obojętne.


Na koniec, 12 marca o 17.30 w sopockiej Złej Kobiecie gratka dla wszystkich pań, które planują wiosenne metamorfozy, czyli  Złap vol. 2 – Swap Party. Na imprezę będzie można przynieść swoje ubrania i wymienić się nimi z innymi uczestniczkami, jak i posłuchać rad stylistki i wizażystki. Osoby, które chcą zaprezentować i wymienić swoje ubrania proszone są o wcześniejszy kontakt: Dlaodmiany.pl – Agata Kukwa (mail: swap@dlaodmiany.pl lub nr tel: 880-502-717).


Wszystkim kobietom redakcja składa najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i udanego babskiego weekendu!Ania Mojsiewicz

 

 

 

 

Foto: Antonleto

Projekt i wykonanie: Mehowmy