Książeczki o Gdyni dla najmłodszych

Jak przybliżyć małym gdynianom ciekawostki związane z miastem? Najlepiej w formie bajki. Kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania rodzinne” zostanie poświęcone nowemu wydawnictwu – Książeczkom Gdynieczkom.

  
 
Książeczka, która zostanie zaprezentowana w najbliższą sobotę w Muzeum Miasta Gdyni, będzie pierwszą z serii. W jej tworzeniu wzięły udział gdynianki Patrycja Wojtkowiak, która jest autorką wierszy o Gdyni, morzu i morskich zwierzątkach, a także Bogna Pniewska ilustratorka, autorka książek dla dzieci, laureatka wielu nagród literackich i jedna z bohaterek kampanii „Mamy więcej”

 
– Obrazki, które stworzyła Bogna mają formę pieczątek i w sobotę najmłodsi będą mogli sami stworzyć ilustracje do własnego egzemplarza książeczki. Na spotkaniu może się pojawić każde dziecko, które tylko potrafi uchwycić ołówek w ręce. Kiedy „Książeczka Gdynieczka” będzie gotowa, maluchy wraz z rodzicami i dziadkami będą mogły wspólnie poznać historię o trzech rybkach – mówi Beata Szadziul pełnomocnik prezydenta Gdyni do spraw rodziny i organizatorka Spotkań rodzinnych. Książka, której szczegóły poznamy w sobotę 8 listopada, to dopiero początek. Obecnie trwają już prace nad kolejnymi opowieściami, oczywiście z Gdynią roli głównej  – dodaje. 

  
Spotkania rodzinne – Książeczki Gdynieczki
sobota 8 listopada,  godz. 11.00
Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1
wstęp wolny

 

 

 

 

 

Fot. speechkids.ca

Projekt i wykonanie: Mehowmy